Robert Fico vybehol na moderátorku priamo pred kamerami. Vieme, ako sa s tým vysporiadala moderátorka TV JOJ

Politické relácie sú počas pandémie koronavírusu jednými z nasledovanejších relácií na televíznych obrazovkách. Tak ako tomu je každý štvrtok, aj tento štvrtok sa na televíznej obrazovke televízie JOJ, vysielala politická relácia Na hrane, s moderátorkou Janou Krescanko Dibákovou. 

Hosťami najnovšieho vydania relácie Na hrane bola ministerka spravodlivosti, Mária Kolíková z politickej strany Za ľudí a Robert Fico, líder strany Smer. V relácii boli okrem stále opakujúcej sa témy koronavírusu, diskutované aj omnoho pikantnejšie témy ako napríklad aj nedávna akcia Očistec, ktorú má na starosti NAKA. Táto akcia sa stala ešte kontroverznejšou po tom, čo o jej pozadí prezradil prezident Andrej Kiska, konkrétne to, ako mala dlhé roky fungovať slovenská mafia.

Moderátorka sa pri tejto téme obrátila na predsedu Smeru so slovami,

že práve on mal prístup k tajným informáciám, s ktorými mohol zabrániť viacerým nelegálnym činnostiam na Slovensku. Rovnako dodala, že Fico vraj vedel aj o praktikách JankovskejNásledne dodala: ,,Je zrejmé, že ste presadzovali závadných ľudí.” Rober Fico sa pri kauzách v minulosti opieral najmä o prezumpciu neviny, ktorú však vždy vynechal pri ničím nepotvrdenom obviňovaní prezidenta Kisku.

Po náročnej politickej diskusii prišiel čas na otázky divákov. Jedna z nich bola určená Robertovi Ficovi. Divák sa v nej pýtal na to, či sa necíti politicky zodpovedný za vraždu Kuciaka a jeho rovnako mladej snúbenice. Fico na túto otázku odpovedal veľmi emotívne. Môže sa dokonca zdať, že na moderátoku poriadne vybehol:

,,Poprosím pani redaktorka, výber vašich otázok bol úplne jasný…postaviť mi otázku zodpovednosti za vraždu Kuciaka..ste vy akože naozaj..v takej forme teraz, že viete, čo ste sa ma spýtali? Čo ja s tým mám? Čo si to dovoľujete, ja si to vyprosujem, aby tu niekto rozprával o mne, že ja mám niečo spoločné s vraždou Kuciaka.“ Relácia končila slovami Roberta Fica, ktoré povedal ako reakciu na moderátorkine poďakovanie za ich miestami konštruktívny rozhovor: ,,Predpokladám, že konštruktívny bol vtedy, keď ste hovorili vy dve.” Moderátorka dodala, že iný záver ani nečakala.

 

 

Zdroj: hitky.sk