SaS nesúhlasí s predĺžením núdzového stavu. Pri hlasovaní sa budú snažiť nájsť kompromis!

Včera po rokovaní ústredného krízového štábu premiér Igor Matovič oznámil, že sa bude predlžovať núdzový stav. Ten bol v druhej vlne vyhlásený 1. októbra a pôvodne mal trvať do 14. novembra rovnako ako aj zákaz vychádzania. Ústredný krízový štáb tak odporučil núdzový stav predĺžiť o 90 dní. To sa však nepáči lídrovi a poslancovi za SaS Richardovi Sulíkovi. Svoju podporu mu vyjadril aj stranícky kolega, predseda finančného výboru Marián Viskupič.

Viac slobody, menej opatrení

“Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní. Za takéto rozhodnutie nemôžeme na vláde hlasovať. Viem si predstaviť kompromis – predĺženie o maximálne 30 dní, avšak na viac dní to teraz nemá zmysel,” napísal na svoj Facebook Richard Sulík.

Tento status zdieľal jeho stranícky kolega, Marián Viskupič, ktorý je za aby zamestnávatelia a ľudia zo “zelených okresov” mali viac slobody, ktorú si zaslúžia. “Tak veľa slobody ako je možné, tak málo opatrení ako je nutné,”  napísal Viskupič.

Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní. Za takéto rozhodnutie nemôžeme na vláde…

Uverejnil používateľ Richard Sulik Utorok 10. novembra 2020

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “SaS nesúhlasí s predĺžením núdzového stavu. Pri hlasovaní sa budú snažiť nájsť kompromis!”