Slovák, ktorý bojoval s koronavírusom, venoval zdravotníkom dojemný ďakovný list. Pozrite sa, čo im v ňom odkázal

Pandémia COVID-19 sa Slovensku nevyhla ani napriek priaznivému vývoju situácie počas letných mesiacov. Na začiatku jesene sa stav Slovenska rapídne zmenil a aktuálne prežívame najnáročnejšie týždne. Slovenské nemocnice hlásia nápor chorých pacientov a internetom sa šíria nezmyselné hoaxy, ktoré kazia meno slovenských zdravotníkov.

Jeden z bývalých pacientov, Slovák Jozef, sa na základe vlastnej skúsenosti z Fakultnej nemocnici s poliklinikou F.D. Roosvelta v Banskej Bystrici, rozhodol poďakovať slovenským zdravotníkom, ktorí odvádzajú naozaj neskutočnú prácu. Jozef si prežil peklo, bol liečený na závažný obojstranný zápal pľúc a bol dokonca aj na umelej pľúcnej ventilácii v umelom spánku. Aktuálne sa nachádza doma a pasuje sa s poslednými príznakmi COVID-19.

Jozef sa dostal do nemocnice ešte v septembri, krátko po diagnostike. Jozef bol podľa jeho slov zdravý, udržiaval sa v dobrej kondícii a zdravo sa stravoval. Aj napriek pravidelnému športu a dostatku spánku zvládal koronavírus naozaj ťažko.

V otvorenom liste, ktorý adresoval zdravotníkom, napísal:Liečba pomocou pľúcnej ventilácie v umelom spánku bola náročná, ale vzhľadom na okolnosti veľmi užitočná.

To hovorím ako rekonvalescent v domácej liečbe, ktorý dnes opäť znovu dýcha, chodí a naháňa stratené kilogramy a to všetko dva týždne po opustení Vášho oddelenia.“ Jozef sa poďakoval najmä lekárom a zdravotným sestrám z Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosvelta v Banskej Bystrici, kde bol hospitalizovaný niekoľko týždňov.

V liste sa ďalej píše: ,,Čas rýchlo beží, náš život v rodine sa znovu vracia pomaly do normálu. Ja spolu s mojou rodinou však cítime ešte jeden dlh voči ľuďom, ktorí nám v ťažkom čase pomohli, a síce prejaviť vďaku, keďže sme to nestihli osobne.“

 Okrem iného sa v liste poďakoval za odbornosť, neustálu starostlivosť a ochotu, ktorú mu poskytoval celý personál oddelenia. V liste uviedol: „Ostanete v našich mysliach ako niekto, kto nám veľmi pomohol a kto nám ukázal príklad správania sa a starostlivosti o ľudí v núdzi a v chorobe, pričom sami dennodenne riskujete možnosť nákazy Covid-om.

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

🥰KVÔLI COVID – 19 BOL NA UMELEJ PĽÚCNEJ VENTILÁCII.
VYLIEČIL SA A SVOJIM ZÁCHRANCOM VENOVAL ÚPRIMNÉ POĎAKOVANIE 🥰

Z…

Uverejnil používateľ Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica Utorok 10. novembra 2020