Talianska polícia doniesla obličku od darcu na Lamborghini. 500 kilometrov zvládli za dve hodiny

Prípevok talianskej polície, ktorá prevážala ľudskú obličku, chystil za srdce nejedného milovníka automobilov. Výrobca automobilov Lamborghini sa teraz môže pýšiť tým, že jeden z jeho automobilov bol použitý na prepravu obličky. Polícia dokázala prejsť takmer 500 km len za dve hodiny. Cesta zvyčajne trvá šesť hodín, no s využitím privilégií policajného auta a absurdnej rýchlosti tohto vozidla bola oblička dopravená len za dve hodiny. Vozidlo vraj zvláda priemernú rýchlosť 235 kilometrov za hodinu.

lambo kidneyZdroj: Polizia di Stato/Twitter

Lamborghini Huracan kúpila polícia v roku 2017. Auto bolo následne prispôsobené práve na tieto druhy úloh. Vozidlo má  chladený kufor a defibrilátor, vďaka čomu bolo ideálne pre úlohu, ktorú bežne vykonáva vrtuľník. Nie je však uvedené, prečo bola v tomto prípade potrebná alternatíva k vrtuľníku. Polícia sa rozhodla tento príbeh uverejniť na sociálnej sieti Twitter, aby poďakovala tým, ktorí umožnili tento neobvyklý spôsob prepravy. Vysokorýchlostný výlet sa začal v Ríme a skončil vo fakultnej nemocnici Gemelli v Padove. Zverejnené video ilustruje plynulú cestu, aj keď pri zohľadnení priemernej rýchlosti je pravdepodobné, že vodič za volantom nebol taký pokojný ako by sa mohlo zdať.

V súčasnosti nie je jasné, prečo sa nepoužíli štandardné postupy s vrtuľníkom, no ďalšie informácie o tejto ceste vraj budú zverejnené už v blízkej budúcnosti. Rovnako nie je jasné, ako mohol byť v policajných radoch niekto, kto potreboval kúpu Lamborghini Huracan. Príjemca obličky je však zaiste rád za expresné dodanie orgánu.

Zdroj: unilad.co.uk