Vianoce 2020: Rušenie vianočných trhov v mnohých európskych metropolách. Ukradla nám Korona Vianoce?

Vianoce 2020 nebudú práve najveselšie. Hlavné centrum všetkých vianočných radostí – veľké európske mestá – jedno po druhom, rušia trhy a zábavu kvôli lockdownom. Pozrite sa, na ktoré mestá v Európe, bude mať táto situácia najväčší dopad.

 

VIANOCE 2020

Veľké rodinné stretnutia počas Vianoc je niečo, na čo sme zvyknutí. Rok sme zvyčajne zakončili hlučnou oslavou a privítaním Nového roka. Tento rok však bude predstavovať jeden veľký otáznik.

Pokiaľ ide o oslavu Vianoc v Európe, povinným atribútom sviatku sú už dlhé roky mestské klziská, veľtrhy a pouličné kaviarne. Mnohí čakajú aj celý rok, aby sa mohli naplno ponoriť do tejto atmosféry kúziel a rozprávok.

group of people near the store photographyunsplash

V Anglicku už bol vyhlásení druhý lockdown. Žiadne oslavy sa tam teda určite konať nebudú. V mestách fungujú iba najdôležitejšie podniky, ako sú obchody s potravinami a lekárne. Úrady dokonca odporúčajú neopúšťať dom bez vážneho dôvodu.

angel topiary lightsunsplash

Vo Francúzsku nie je situácia o nič lepšia. Zvyčajne sa v novembri v záhrade Tuileries otvárajú najkrajšie vianočné trhy v celom Paríži. Tento rok sa to samozrejme nebude konať. Krajina zaviedla zákaz vychádzania. To isté platí aj v Taliansku.

Ani Norimberský jarmok, ktorý sa prvýkrát otvoril v roku 1628, sa tento rok nebude konať. Zrušili ho iba v posledných rokoch druhej svetovej vojny.

people on road under string lights during nighttimeunsplash

Vianočné trhy sa budú zatiaľ konať iba v Estónsku, kde je počet prípadov na mimoriadne nízkej úrovni. Je však veľká pravdepodobnosť, že sa to môže zmeniť.

Možno, že tento rok to nebude taká zábava, ale hodnota a výnimočnosť týchto sviatkov ostane stále rovnaká. Verme teda, že budúci rok budú tieto oslavy prebiehať už naplno! Medzitým si užijeme pohodlie domova a možnosť byť v úzkom kruhu rodiny a priateľov.

 

Zdroj: takprosto.cc