VIDEO: Matovič nachytal Krčméryho. Klopal mu na rameno tak, aby ho v skafandri nenašiel

Aj naozaj vážna situácia, akú zažívame v posledných mesiacoch, sa dá zvládnuť s humorom. Počas sobotného celoplošného testovania Slovákov sa rozhodol premiér Igor Matovič odľahčiť situáciu vtipom, namiereným na odborníka na tropickú medicínu – Vladimíra Krčméryho. Pán Krčméry sa v rámci celoplošného testovania Slovákov rozhodol priložiť ruku k celospoločenskému dobru a pred TV Markíza v Záhorskej Bystrici pomáha ako dobrovoľník.

Premiér Matovič sa ho počas včerajšieho dňa rozhodol navštíviť a trochu si z neho vystreliť. Líder politickej strany OĽaNO k nemu pristúpil tak, aby ho profesor nezbadal. Následne ho poklopkal po ramene tak, aby si nevšimol, kto to urobil. Premiér ho následne poklopkal ešte viackrát a vždy sa mu schoval za chrbát. Odborník Krčméry bol pochopiteľne šokovaný, kto si z neho uťahuje, pretože v skafandri nie je vôbec ľahké identifikovať ľudí navôkol a nie to sa zakaždým otáčať. Nakoniec však Matoviča zbadal.

 

Vladimír Krčméry sa s Matovičom rozhodol pozdraviť len úklonom z dôvodu možného prenosu nákazy. V takomto prípade je vylúčený aj pozdrav lakťami, ktorý je v iných situáciách v poriadku. Pán Krčméry však pomáhal s odbermi a tak sa len na pozdrav uklonil.

Celá 11 sekundová zábavná situácia bola zdieľaná aj na satirickej facebookovej stránke Zomri. Igor Matovič toto zábavné video, ktoré pobavilo všetkých Slovákov, nazval – „Celoplošné schovávanie“. Premiér zároveň prezradil, že počas prvého dňa celoplošného testovania sa ho zúčastnilo približne 1 milión Slovákov, pričom 1% z nich skončilo s pozitívnym testom. Testovanie prebieha na celom Slovensku aj v týchto chvíľach, až do 22:00.