VIDEO: Protestujúci hádzali sklenené fľaše a pyrotechniku priamo do policajtov. Agresívny bol aj 15 ročný mladík

Utorkové protesty, ktoré sa konali v deň výročia Nežnej revolúcie, sa nezaobišli bez výtržností. Na protestoch v hlavnom meste sa okrem klasického ničenia verejného majetku udialo aj niekoľko incidentov, pri ktorých boli poranení muži zákona. Protestujúci do nich mali okrem pyrotechniky hádzať aj sklenené fľaše.

O tejto skutočnosti informoval sám minister vnútra vo svojom príspevku na sociálnej sieti: „Hneď v úvode včerajších “pokojných” protestov lietali na policajtov z davu pred Úradom vlády fľaše od alkoholu a pyrotechnika. Chuligáni zranili aj policajta, ktorý na mieste dohliadal na bezpečnosť.“

Jeden zo zranených je aj policajt, ktorý bol v minulosti niekoľkokrát ocenený za záchranu života.

Policajta zasiahla črepina priamo do oka a od ťažkého poškodenia zraku ho delili naozaj len milimetre.

Črepina sa mu tam dostala po výbuchu pyrotechniky. Minister ocenil nasadenie, s ktorým sa o neho postarali jeho kolegovia. Po ošetrení sa poranený policajt chcel dokonca vrátiť späť do ulíc hlavného mesta a pomáhať ostatným policajtom.

Polícia Slovenskej republiky potvrdila, že okrem poraneného policajta evidujú aj ťažké poranenie 15 ročného chlapca, ktorý bol podľa protestujúcich len okoloidúcim. Polícia však tento fakt vyvrátila.

Polícia tvrdí, že disponuje videami, na ktorých je zreteľne vidieť, že bol účastníkom zhromaždenia a správal sa agresívne. Internetom však kolujú videá, na ktoých je zachytených niekoľko scén agresívneho správania policajtov, avšak scény sú vytrhnuté z kontextu a nie je vysvetlená situácia, na ktorú museli policajti reagovať.

Polícia k zranenému mladíkovi uverejnila oficiálne stanovisko: ,,Policajný zbor nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia – pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovania života, zdravia a majetku. Dôkazom tohto tvrdenia je viacero verejných zhromaždení za posledné roky, ktoré boli nekonfliktné a bez agresívnych prejavov účastníkov.“

Celé vyjadrenie Polície Slovenskej republiky si môžete prečítať v nasledujúcom príspevku:

STANOVISKO K ZRANENÉMU MLADÍKOVI

Utorňajšieho zhromaždenia sa zúčastnil aj 15-ročný mladík, ktorý na mieste utrpel…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 18. novembra 2020