VIDEO: V Bratislave dobili vodiča MHD dvaja mladíci. Prichytil ich, ako mu ničia autobus

Bitky vo vozidlách mestskej hromadnej dopravy nie sú ničím výnimočným, no bitka, ktorá sa odohrala v Bartislave nemá obdoby. V bratislavej MHD číslo 203 sa dvojica „grafiťákov“ rozhodla zničiť interiér autobusu. Počas ich vandalstva ich prichytil autobusár, ktorý ich slušne upozornil. Agresívna dvojica sa však milými slovami presvedčiť nedala a vodiča začali mlátiť päsťami priamo do tváre. Vandali sa počas večernej jazdy rozhodli nápismi a znakmi poškodiť najmä sedadlá.

Celý incident bol zaznamenaný na bezpečnostnej kamere priamo v autobuse. Video bolo zverejnené na facebookovej stránke Polície Slovenskej republiky. Napadnutie sa odohralo po tom, čo vodič zastavil na zastávke Kozia v smere Búdkova. Jeden z bitkárov po upozornení šoféra z autobusu vystúpil, druhého zatvoril v autobuse, aby s ním počkal na príchod polície.

 

Polícia o incidente prezradila: ,,Ten však jeho výzvu neuposlúchol a za pomoci druhého muža z autobusu vystúpili. Keďže vodič sa mu opäť snažil zabrániť v úteku, muž ho napadol úderom do tváre, ktorý mu poškodený opätoval.

Následne obaja muži spoločne napadli poškodeného vodiča viacerými údermi päsťou do oblasti hlavy a utiekli z miesta smerom po Godrovej ulici.“ Polícia začala vyšetrovanie okolností trestného činu výtržníctva, spolu s trestným činom ublíženia na zdraví, ktoré je považované za spolupáchateľstvo. Polícia na záver vyzýva, aby tí, ktorí poznajú páchateľov z videa, kontaktovali políciu.

zdroj. facebook.com