Z obéznej dievčiny bulimička: Honba za nízkymi číslami jej spôsobila psychické problémy. Extrémné premeny sa pre ňu skončili ale dobre

Vo včerajšej premene pomáhal tréner Maroš Molnár 24-ročnej Silvii Ottingerovej z Leopoldova. Silvia je milovníčkou zvierat, ktorými sa obklopuje radšej ako ľuďmi, ktorí ju neraz v živote sklamali. Pracuje na 12 hodinových zmenách v predajni mobilných telefónov a vo voľnom čase sa venuje nechtovému dizajnu.

Pri svojej práci nemá žiaden pohyb a tak mladá žena váži neuveriteľných 159 kilogramov. Pozrime si spoločne jej cestu k vysnívanému telu, ktorá bola ozaj tŕnistá.

Obézna už od detstva

Na začiatku šou Silvia priznala, že obezitou trpí už od detstva, keď si ako 6-ročná prečítala šteklivú konverzáciu svojho otca z jeho kolegyňou. Jeho románik tak Silviu poznačil na toľko, že sa prejedela a žiaľ prejavovala sebapoškodzovaním. Neraz premýšľala aj nad samovraždou. Tréner Maroš Silvii spočiatku neveril, že svoju lenivosť prekoná no ona ho už na prvom trénigu naozaj prekvapila. Síce kilá nešli dole úplne podľa plánu no Silvia sa do toho dostala a plnila jeden cieľ za druhým. Maroš jej taktiež doprial 4-dňový pobyt, kde bude v kolektíve aktívnych mladých žien a vyskúša si aj jumping, ktorý ju naozaj začal baviť.

 

 

Život jej riadia rodičia

Keď Silvia začala byť aktívnejšia, prišla na rad otázka či jej sedavá práca je to čo ju posunie vpred. Po rozhodnutí, ku ktorému jej dopomohli rodičia, Silvia odišla zo svojej práce aby sa venovala premene naplno. Síce dostala pracovnú ponuku v bratislavskom salóne no mama spochybnila fakt, že sa zvládne o seba postarať a venovať premenám. Preto túto lukratívnu ponuku odmietla a ako nezamestnaná sa upriamila na chudnutie. Maroš bol z tejto situácie nešťastný, keďže sa Silvia nerozhoduje v živote sama.

 

Psychické problémy

V poslednej fáze tréner Maroš zistil veľmi zaujímavé veci o Silvii a prečo sa jej takto darí. Prvý šok bol, keď mu nedvíhala telefón a nakoniec ju našiel cvičiť s inou trénerkou. Silvia mu tak povedala, že voči nemu cíti zodpovednosť a on ako tréner ju stresuje.

Neskôr priznala, že Maroš je naozaj tvrdý a nechváli ju. Avšak Maroš  našiel dôvod prečo sa Silvia takto správa. Vnútorne sa tak stále trápi pre otcov románik a preto má v sebe blok voči mužom. Silvia si svoj problém uvedomila uzmierila sa ako s otcom Igorom ale aj s trénerom Marošom. Ďalšou šokujúcou správou bolo to, keď si na predposlednom vážení Maroš všimol, že niečo nie je v poriadku. A mal pravdu, keďže sa mu Silvia priznala, že si posledný mesiac “pomáhala” a stal sa bulimičkou. Maroš ale aj plastický chirurg ju vyzvali k tomu aby to zmenila pretože to nie je zdravá cesta k zdravému telu. 

Neuveriteľný výsledok!

Silvia sľúbila obom, že sa dá po psychickej stránke dokopy aby chudla zdravo a taktiež aby mohla podstúpiť plastickú operáciu. Na galavečer prišla úplne zmenená Silvia, ktorá je so svojim telom očividne spokojná. Keď sa postavila na váhu svietilo tam neuveriteľné číslo 75 kíl čo znamená že Silvia za rok schudla úžasných 84 kíl! Treba však dodať, že Silvia ešte v tom čase nepodstúpila plastickú operáciu. Po otázke či má svoju bulímiu pod kontrolou priznala, že už je všetko v poriadku. 

 

zdroj: extremnepremeny.markiza.sk / extremnepremeny.markiza.sk / extremnepremeny.markiza.sk / extremnepremeny.markiza.sk