Zuzana Čaputová má dosť boja medzi Matovičom a Sulíkom. Chce, aby problém riešili spoločne a konštruktívne

Kvôli vplyvom nejednotného plánu riešenia koronakrízy sa Slovensko rozdelilo na niekoľko táborov. Jedna skupina podporuje premiéra Igora Matoviča a druhá jeho riešenia odmieta úplne od základov. Premiér plánuje do konca roka ešte niekoľko celoplošných testovaní, s čím nesúhlasí Rihard Sulík, ktorý Slovákom predstavil vlastný, vraj efektívnejší pandemický plán.

Igor Matovič však neustále trvá na riešení nepriaznivého vývoja koronavírusu prostredníctvom regionálnych testovaní, ktoré majú odhaliť ohniská nákazy a tým zastaviť šírenie COVID-19. Richard Sulík si však stojí za tým, že fektívnejšie riešenie je rozdelenie plánu na šesť fáz, ktoré by zahŕňali regionálne opatrenia.

 

K ich politickým nezhodám sa vyjadrila dokonca aj prezidenka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová, ktorá na svojom oficiálnom facebookovom profile napísala:

,,Oceňujem teda aj prístup ministrov hospodárstva a zdravotníctva a ich prácu, pretože podrobný a dlhodobejší plán v tejto situácii potrebujeme. Treba oceniť aj vedcov, ktorí obom ministrom pomáhali. Je lepšie mať dva plány ako žiaden a ešte lepšie je mať jeden spoločný.”

Oceňujem každého, kto sa k riešeniu koronakrízy stavia konštruktívne. Oceňujem teda aj prístup ministrov hospodárstva a…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Pondelok 23. novembra 2020

 

Prezidentka sa v príspevku vyjadrila krátko, no o to výstižnejšie. Rovnako im navrhla riešenie, ktorého základ by mal byť postavený na spoločnej diskusii. Ani jeden z politikov však od svojho plánu ústúpiť nemieni. Igor Matovič sa dokonca o Sulíkovom riešení vyjadril, že je cestou do pekla. S možnými riešeniami sa na Slovensku zrejme roztrhlo vrece. S vlastným riešením plánuje vystúpiť aj Marek Krajčí, avšak až po tom, čo Ústredný krízový štáb prerokuje plán Richarda Sulíka.