6 tipov ako rýchlo a jednoducho zmeniť vzhľad vašej kuchyne

Zdá sa vám vaša kuchyňa fádna a ošumelá? Jednou z možností ako ju oživiť, je vymeniť ju za novú. Avšak, na to aby ste dizajn kuchyne vynovili, nie je potrebná celková renovácia. Dá sa to aj inak. Stačí urobiť niekoľko úprav a kuchyňa bude vyzerať celkom ako nová.

S trochou kreativity dokážete kuchyňu nielen skrášliť, ale tiež usporiadať tak, aby veci fungovali lepšie. Neviete ako na to?  Prinášame vám niekoľko tipov, ako môžete kuchyni zabezpečiť nový vzhľad bez toho, aby vás to stálo kopec peňazí.

  1. Pridajte skrinky

Na to, aby ste zmenili vzhľad kuchyne, nie je potrebné hneď kupovať celú kuchynskú linku. I keď popravde, nič nespríjemní pobyt v kuchyni lepšie ako nová dokonalá kuchynská linka, niekedy  stačí aj malá zmena. Pokiaľ na rekonštrukciu nemáte čas, ale prahnete po zmene, pridajte do kuchyne nové skrinky. Môžete do nich napríklad zabudovať spotrebiče. Vstavaná umývačka riadu vám nielen skvele poslúži, ale ukrytá v skrinke bude tvoriť súčasť jednoliateho celku.

Pokiaľ máte priestor na novú potravinovú skriňu, pridajte ju. Odkladacieho priestoru nie je nikdy dosť. Ak máte krátku pracovnú dosku, vymeňte ju. Vstavaná rúra sa pod ňu krásne ukryje a vy máte viac priestoru na prípravu jedál.

  1. Pridajte kuchynský ostrovček

Ak máte dostatok priestoru, kuchynský ostrovček bude v budúcom roku patriť medzi kuchynské „must have“. Dokáže celkom zmeniť vzhľad kuchyne a navyše splní niekoľko funkcií naraz. Okrem toho, že ho môžete používať na odkladanie pomôcok pri varení, dokonale poslúži ako barový pult, na posedenie s priateľmi pri káve.

Takisto je výhodné, ak si zadovážite ostrovček s odkladacími priestormi. Môžete tak do neho ukryť kuchynských pomocníkov či poháre na víno.

  1. Vymeňte obkladačky

Pokiaľ chcete zmeniť celkový vzhľad kuchyne, výmena obkladačiek za sporákom je tým pravým krokom. Ak nemáte čas na obkladačky, môžete zvoliť veľmi moderné ohňovzdorné kuchynské sklá, ktoré vám nielen uľahčia čistenie, ale tiež pôsobia veľmi zaujímavo. Sklá môžete dostať v mnohých variáciách, s rôznymi obrázkami, motívmi a tvarmi.

  1. Zrenovujte pracovnú dosku

Pracovná doska je veľmi podstatným prvkom v kuchyni. Okrem toho, že ju nutne potrebujete pri varení, jej vzhľad ovplyvňuje dizajn celej kuchyne. Ak teda chcete rýchlu zmenu, vymeňte kuchynskú dosku za novú. Možností na výber máte veľa.

  1. Vylepšite osvetlenie

Môžete si myslieť, že luster alebo iné osvetlenie majú svoj význam iba vo večerných hodinách, keď sa svieti, ale pravdou je, že svetlo je podstatným prvkom miestnosti. Skúste vymeniť fádne stropné osvetlenie za nové, žiarivejšie, prípadne pridajte LED pás do kuchynskej linky, ktorý vám výborne poslúži pri večernom varení.

  1. Pridajte farebných kuchynských pomocníkov a doplnky

Farby dokážu každý priestor oživiť a dodať mu nový look. Vymeňte teda kuchynských pomocníkov za farebnejšie verzie a o nový vzhľad máte postarané. Doplnky je vhodné voliť v jednej žiarivej farbe, prípadne v kombinácii dvoch výrazných farieb a ich odtieňov.

V dobre usporiadanej a peknej kuchyni sa predsa hneď lepšie varí. Nie je však treba priveľké zmeny a aj vaša kuchyňa môže vyzerať úplne inak. Už ste sa rozhodli, ktorým krokom začnete?

Zdroj obrázka: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com