Biden je pre médiá nudný: Trump tvrdí, že budú o ňom média písať viac ako o budúcom prezidentovi. Chystá sa opäť kandidovať o 4 roky?

Tohtoročné prezidentské voľby v USA boli naozaj veľkou udalosťou v histórii tejto krajiny. Ľudia tak bažili po zmene čo sa v konečnom dôsledku ukázalo aj v tom, že nad úradujúcim Trumpom vyhral Biden. Trump však má už od začiatku pochybnosti zo sčítania hlasov a tvrdí, že Biden nevyhral férovo. Pomaly sa však zmieruje s tým, že jeho sok vyhral no výmenu administratívy a iné formálnosti mu určite neuľahčí.

Budú o mne stále písať

“Bude veľmi ťažké to pripustiť pretože vieme, že za tým bol obrovský podvod,” okomentoval Trump prezidentské voľby. Na stretnutí v Oválnej pracovni ešte na začiatku novembra Trump prehlásil, že ak jeho právnici neanulujú výsledky tohtoročných volieb bude o 4 roky opäť kandidovať.

Z prehry si však Trump očividne nerobí až tak ťažkú hlavu, keďže sebavedomie mu vôbec nechýba. Podľa informácii portálu thedailybeast.com sa Trump chvastal, že aj napriek jeho prehre bude v médiách jeho meno viac relevantné ako to Bidenovo. Myslí si, že aj napriek tomu ostane stredobodom pozornosti médii, keďže mnohé média považuju Bidena za “nudného”. 

 

 

Čaká nás netradičná inaugurácia?

Pri predávaní moci v demokracii sme zvyknutý na pokojnú udalosť ako to bolo aj v prípade, keď Obama predával adnimistratívu Trumpovi. Obama mu dal aj vlastnoručne napísaný list, ktorý je v Amerike akousi tradíciou a dal mu aj zopár rád. Trump má však v deň inaugurácie Joea Bidena úplne iné plány.

Ako už bolo spomenuté, chce tak pozornosť strhnúť na seba a pravdepodobne chystá vlastné podujatie, kde by oznámil svoju opätovnú kandidatúru. To znamená, že by sa nezúčastnil ani na inaugurácii ako je zvykom a využil by to na promo na ďalšie prezidentské voľby o 4 roky a malý prieskum preferencii. Môžeme sa teda “tešiť” na najbúrlivejšie a najbizarnejšie predanie administratívy v histórii USA. 

 

Okrem bojkotu inaugurácie sa ešte pred voľbami Trump pripravoval na možnú prehru aj inak. Ešte pred prevzatím moci Joeom Bidenom sa tak snaží zabezpečiť to aby nový prezident len tak nemohol zvrátiť jeho úspechy v rámci rôznych politík či stratégii. Mnohí Trumpovi funkcionári hľadali rôzne cestičky ako Bidenovi sťažiť obnovenie jadrovej dohody s Iránom. 

zdroj: thedailybeast.com

foto: commons.wikimedia.org

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Biden je pre médiá nudný: Trump tvrdí, že budú o ňom média písať viac ako o budúcom prezidentovi. Chystá sa opäť kandidovať o 4 roky?”