Bývalej primabaleríne, ktorá trpí Alzheimerovou chorobou, pustili hudbu. Jej reakcia vás dojme k slzám

Liečivé účinky hudby sú uznávané po celom svete. Hudba je dôležitá už od prvých dní nášho života, kedy rodičia deťom spievajú uspávanky, ktoré im spievali ich vlastní rodičia. Hudba nás sprevádza celým životom a radosť z nej majú aj najstarší ľudia. Hudobná terapia môže dokonca pomáhať aj pri zvladaní ťažkých chorôb akým je aj Alzheimerova choroba. Hudbou je pri nej možné zmierniť nepokoj, izoláciu, depresiu, ale aj úzkosť.

Portál Unilad uverejnil príspevok o zázračnom zážitku z počúvania hudby, ktorý prežila bývalá primabalerína, ktorá trpela Alzheimerovou chorobou. Marta C. Gonzalez bola talentovanou primabalerínou, ktorá vystupovala na najznámejších svetových pódiách.

Tancovala v spoločnosti New York Ballet, ktorá je dodnes jednou z najlepších tanečných spoločností. Marta nás žiaľ opustila v roku 2019, kedy podľahla následkom vážnej Alzheimerovej choroby. Na sklonku života žila vo Valencii, v opatrovateľskom dome pre dôchodcov.

Asociacion Musica para Despertar, španielska charitatívna organizácia, sa rozhodla uverejniť video, ktoré vzniklo počas momentu, čo sa jeden z pracovníkov organizácie rozhodol pripomenúť talentovanej tanečnici jej spomienky na jej život počas jej profesionálnej kariéry. Marta mala nasedené veľmi špeciálne slúchadlá, pomocou ktorých dokázala počuť hudbu naozaj zreteľne. Po pár sekundách počúvania doslova ožila a v jej očiach sa zjavili iskričky radosti.

Na videu si môžete všimnúť, že takmer ihneď po tom, čo jej pustili hudbu, začala tancovať aj napriek tomu, že bola pripútaná k invalidnému vozíku. Svoju choreografiu si vraj zapamätala ešte z doby, kedy aktívne tancovala.

Po tom, čo dotancovala, jej ošetrovateľ venoval nádherný potlesk. Marta bola naozaj dojatá a jej video, ktoré zachytáva naozaj úprimnú radosť, zdieľalo viac ako 34 000 ľudí po celom svete. Okrem bežných ľudí sa jej video rozhodli zdieľať aj umelci ako napríklad divadelná režisérka Arlene Philips či Antonio Banderas.