Čaká nás lockdown: zatvoria sa terasy, no lyžovačku si môžete užiť s negatívnym testom

Ústredný krízový štáb sa rozhodol zaviesť nové opatrenia, ktoré majú znížiť nepriaznivý vývoj pribúdajúceho počtu nakazených a obetí koronavírusu. Odborníci v spolupráci s vládou sa dohodli na zavedení nezvyčajnej formy lockdownu.

Minister dopravy Andrej Doležal, minister zdravotníctva Marek Krajčí a hlavný hygienik Ján Mikas prezradili, že nové opatrenia budú zahŕňať aj zatvorenie reštauračných terás. Reštaurácie budú môcť podávať jedlo len v prípade predaja so sebou. Toto pravidlo má platiť už od piatku – 11. decembra.

Rokovalo sa aj o otázke otvorených hotelov a lyžiarkých stredísk. Podľa premiéra Igora Matoviča a odborníkov si Slováci budú môcť užiť vianočnú a novoročnú lyžovačku s tým, že sa preukážu negatívnym testom, ktorý nebude starší ako 72 hodín. 

Väčšina nariadení má platiť až od 21. decembra, kedy sa začnú školské prázdniny. V rovnaký deň sa začne aj minimálne 3-týždňové zatvorenie všetkých obchodov, okrem nevyhnutných prevádzok, teda okrem drogérií, lekární a potravín. 28. decembra začne platiť povinné testovanie zamestnancov v podnikoch, ktoré zamestnávajú viac ako 500 zamestnancov. 

Zdroj: tvnoviny.sk

foto: TA3 screenshot

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čaká nás lockdown: zatvoria sa terasy, no lyžovačku si môžete užiť s negatívnym testom”