Došla im trpezlivosť! Od utorka sa v Košiciach otvorí 40 gastroprevádzok. Hrozia im pokuty

Druhá vlna pandémie so sebou priniesla ďalšiu dávku neistoty pre mnohých prevádzkovateľov. Zatvorené fitká, kiná či reštaurácie a bary stratili zo dňa na deň svoje tržby.

To viedlo k prepúšťaniu a ďalšiemu prehlbovaniu problémov s tým ako uživiť svoje rodiny. Majiteľom košických prevádzok už došla trpezlivosť a svojím rozhodnutím idú hlavou proti múru. Uvedomujú si riziká no od utorka chcú teda otvoriť najmenej 40 reštaurácii a barov.

Idú hlavou proti múru

Prevádzkovatelia tak druhú vlnu jednoducho nezváladajú, nemajú na nájom a musia prepúšťať zamestnancov. Sú preto odhodlaní podstúpiť riziko a otvoriť tak od zajtraška niektoré reštaurácie a bary.

V ich rozhodnutí sa tak opierajú o právnu analýzu, ktorá tvrdí, že núdzový stav sa na Slovensku predĺžil nezákonne. Podľa informácii TV Markíza sa ku Košičanom majú v tejto iniciatíve pridať aj iné slovenské mestá. Iniciatíva Bojujeme za gastro však potvrdila, že na prevádzkach budú štandardne platiť dodržiavanie všetkých platných nariadení (rúška, dezinfekcia, odstupy).

zdroj: tvnoviny.sk 

foto: Igor Matovic Instagram