Je to potvrdené! Vláda predĺžila núdzový stav o 40 dní

Dnešné on-line rokovanie vlády prinieslo správu, ktorú sme všetci čakali. Vláda schválila predĺženie núdzového stavu o 40 dní. Predvianočné rozhodnutie o núdzovom stave vyprší 10. januára a následne bude predĺžené o spomenutých 40 dní. Predĺženiu predchádzalo včerajšie rozhodnutie o novele ústavného zákona, ktorú podpísala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Kvôli urgentnosti novely bola umožnená dokonca prítomnosť pozitívne testovaných poslancov. Novela priniesla zmenu v ďalšom predĺžovaní, ktoré bude umožnené po odobrení parlamentnom a to najneskôr 20 dní odo dňa účinnosti.

 

Novela rovnako upravila plošné vyhlásenie núdového stavu. Núdzový stav tak možno vyhlásiť aj na celom území Slovenska. Pre obce platí zmena, ktorá im ukladá pracovnú povinnosť na zabezpečenie poskytovania sociálnych služieb, ktorú majú poskytnúť obyvateľov. Okrem týchto zmien bola schválená zmena, ktorá umožňuje mobilizovať ambulantných lekárov do nemocníc.

Ministerstvo uviedlo: ,,Vláda na dnešnom rokovaní vyhodnotila sitáciu v SR za veľmi vážnu, vyzýva ludi k mimoriadnej opatrnosti najmä počas Silvestra a zdôrazňuje, že aj oslavy príchodu nového roka je bezpečné stráviť iba v rámci vytvorených rodinných bublín. Verí, že svojím zodpovedným pristupom spoločne zabránime nekontrolovanému rozširovaniu nákazy COVID-19 v našej krajine.“

zdroj: tvnoviny.sk

foto: Igor Matovič Instagram