Jozefa Banáša museli previesť do nemocnice. Koronavírusom ho nakazila vlastná dcéra – Adela Banášová

Koronavírusom sa v posledných týždňoch nakazila aj populárna slovenská moderátorka – Adela Banášová. Aj napriek tomu, že jej príznaky boli veľmi mierne, jej manžel Viktor Vincze sa s vírusom COVID-19 poriadne potrápil. Na základe vlastných skúseností, ale aj na základne najnovšej správy, podľa ktorej museli otca Adely Banášovej – Jozefa Banáša, previesť do nemocnice kvôli naozaj vážnemu prebiehu ochorenia, sa manželia rozhodli uverejniť príspevok, v ktorom upozorňujú na dôležitosť dodržiavania opatrení.

Moderátorka priznala, že otca nakazila ona. Je si vedomá, že aj ona v dodržiavaní nariadení poľavila a na návšteve u rodičov nemala rúško. Aktuálne je jej otec hospitalizovaný v nemocnici na Kramároch. Vo svojich 72 rokoch bol v plnej sile a moderátorka tvrdí, že za normálnych okolností by bol schopný zabehnúť polmaratón.

Okrem toho dodala, že nemal žiadne zdravotné problémy a nebral žiadne lieky. Adela priznala, že koronavírus jej otec nebral vážne a jeho dopady zľahčoval verejne bez toho, aby si preveril fakty. Okrem dôsledkov spochybňoval aj vládne opatrenia, ktoré sú podľa moderátorky viac než opodstatnené. Viktor Vincze k príspevku napísal: „Jeden z pochybovačov totiž leží od včera na kyslíku.

Moderátorska dvojica sa preto odhodlala upozorniť verejnosť na to, že koronavírus by sa zľahčovať naozaj nemal. Aj napriek tomu, že sa blížia vianočné sviatky, ktoré sme zvyknutí oslovovať v širokom rodinnom kruhu, tento rok by sme sa mali uskromniť a prežiť sviatky len v kruhu najbližších, v pomyselnej bubline, akú prezentuje vláda. Manželia uverejnili video, ku ktorému napísali: „Ukážte video vašej rodine, ktorá chystá veľké návštevy. Alebo ho pustite známym či kamarátom, ktorí stále neveria alebo pochybujú.“