Kollár otvoril lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly. Podľa predsedy NR SR vraj neporušil žiadne pravidlá

V týchto dňoch sa v politike nediskutuje takmer o ničom inom ako o otváraní škôl a lyžiarských stredísk. Mnoho odborníkov sa zhodlo, že otváranie týchto stredísk je len príležitosťou pre rozšírenie koronavírusu. Niektorí politici však tento názor nezastávajú a tvrdia, že ich otvorením neporušia žiadne platné pravidlá.

Medzi politikov s týmto názorom sa radí aj Boris Kollár, líder politickej strany Sme rodina a aktuálny predseda parlamentu. Kollár sa aj napriek odporúčaniam krízového štábu rozhodol otvoriť svoje Lyžiarske stredisko – Park Snow Donovaly.

Podľa predsedy NR SR nie je na otvorení lyžiarského strediska nič zlé, pretože neporušuje žiadne platné pravidlá. Kollár sa tak rozhodol aj napriek slovám, ktoré zazneli v rozhovore ministra dopravy, Andreja Doležala, ktorý sa vyjadril, že žiadne z lyžiarských stredísk sa neotvorí minimálne do konca januára.

Predseda parlamentu o svojom rozhodnutí pre Denník E prezradil: „Dnes nie je žiadny zákaz otvoriť lyžiarske stredisko. Pokiaľ štátna autorita niečo obmedzí, vtedy zatvoríme.“ Podľa mnohých má Boris Kollár pravdu, pretože aktuálne neplatí žiadne platné nariadenie, ktoré by obmedzovalo prevádzku lyžiarských stredísk. Kollár sa rovnako vyjadril, že jemu záleží len na nariadeniach štátnej autority a nie konzília odborníkov.

Šéf politickej strany Sme rodina nie je jediný, kto sa svoje stredisko rozhodol otvoriť. Mnohí iní sa rozhodli konať podobne vo viere, že neporušujú žiadne z pravidiel. Kollár dodal, že názory ministra dopravy alebo expertov nie sú právoplatné. Vedenie strediska Park Snow Donovaly sa ku kauze vyjadrilo:

 

 

👉🏻 Dnes sme v našom stredisku za dodržiavania všetkých aktuálne platných protipandemických opatrení a nariadení…

Uverejnil používateľ PARK SNOW Donovaly Piatok 4. decembra 2020

 

 „Stredisko zostane v prevádzke, pokiaľ nenadobudnú právoplatnosť nové nariadenia a opatrenia, ktoré budú záväzné pre lyžiarske strediská na Slovensku.“ 

Kollár upozorňuje najmä na preplnené nákupné centrá a riziková lesoparky. Šírenie koronavírusu je podľa neho v týchto lokalitách naozaj značné. Kollár si rodinnú lyžovačku predstavuje tak, že sa obmedzia počty ľudí v lanovkách a ski bary ostanú zatvorené počas celej sezóny. Okrem iného by sa v strediskách kontrolovali aj výsledky testov. Ak by lyžiari neboli schopní získať výsledky samostnane, spolupracovať by mali aj obce, ktoré by mali ponúkať celoplošné testovanie na dennej báze.