Koronavírus prekonala 100 ročná Slovenka z východného Slovenska

Ohrozenou skupinou ľudí, ktorá je na COVID-19 náchylná viac ako iná, je najmä skupina dôchodcov. Starší ľudia majú oslabený organizmus a nehovoriac o množstve liekov, ktoré užívajú. 100 ročná babka Júlia je však výnimka, ktorá potvrdila pravidlo. Čipernej 100 ročnej babke z domova dôchodcov v Rokytove pri Humennom sa podarilo uzdraviť sa z ochorenia COVID-19 bez vážnejších problémov.

Riaditeľka zariadenia sociálnych služieb v Rokytove, Diana Čičváková, pre TV JOJ prezradila: „Bolo to ťažké, medzi tými prijímateľmi, ktorí boli pozitívni, bola aj pani Júlia, no, našťastie, mala ľahký priebeh.“ Riaditeľka potvrdila, že ako oslavu jej uzdravenia jej spolu s jej rodinou zorganizovli súkromny folklórny koncert.

Pani Júlia miluje ľudové hudbu a tak sa tomuto darčeku nesmierne potešila: „Napriek tomu, že bola pozitívna, tak ona je stále plná optimizmu, je pozitívne naladená:) prináša nám radosť do života.“ Pani Júlia svoj entuziazmus a energiu dokázala aj počas toho, ako si jednu ľudovú pieseň zaspievala priamo do mikrofónu.

zdroj: TV JOJ