Košičania sa veselo zabávajú na vianočných trhoch. S dodržiavaním opatrení si veľké starosti nerobia. čo na to povie Matovič?

Obdobie vianočných príprav je aktuálne v plnom prúde, no aj napriek tomu sa viacero slovenských miest rozhodlo neusporiadať žiadne oslavy predvianočného obdobia kvôli aktuálnej vyčíňajúcej pandémii koronavírusu. Mesto Košice však chcelo svojim občanom dopriať plnohodnotné predvianočné obdobie, ku ktorému patria vianočné trhy viac, ako čokoľvek iné.

Okrem klasických stánkov s remeselnými výrobkami a občerstvením, sa v centre metropoly východného Slovenska diala aj oslava Mikuláša. Aj napriek tomu, že aktuálne platia mnohé prísne opatrenia, ktoré limitujú zhromažďovanie ľudí, Košičania si s nimi hlavu naozaj nelámu. Na Hlavnej ulici sa počas osláv Mikuláša stretli stovky Košičanov, najmä rodiny s detmi, ktoré sa prišli pozrieť na slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka, spojené so stretnutím s Mikulášom a jeho pomocníkmi.

Košické vianočné trhy potrvajú od 1. decembra do 6. januára 2020, s výnimkou sviatkov od 24. do 27. decembra. Trhy sú otvorené každý deň, od 9:00 do 22:00.

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk