Majiteľom otvorených podnikov hrozia vysoké pokuty. Úrad verejného zdravotníctva bude konať

V posledných dňoch ste mohli zachytiť internetovú výzvu, v ktorej prevádzkovatelia gastro podnikov vyzývali k otvoreniu všetkých zatvorených podnikov na Slovensku. Úrad verejného zdravotníctva sa rozhodol ako reakciu na túto kampaň vytvoriť vlastnú výzvu, podľa ktorej do týchto prevádzok ľudia nemajú chodiť a dodržiavať platné protipandemické nariadenia.

Únia gastropriemyslu bola od počiatku plánovania výzvy, ktorá je proti aktuálne platným nariadeniam, úplne proti tomuto nápadu. Obmedzované prevádzky, ktoré dlhé mesiace ledva prežívajú, museli od začiatku pandémie prepustiť niekoľko tisíc zamestnancov. Mnohé z nich tvrdia, že finančnej pomoci od štátu sa ešte nedočkali.

Úrad verejného zdravotníctva v príspevku napísal: „Prosíme verejnosť, aby dôsledne zvážila návštevu priestorov, v ktorých sa nerešpektujú opatrenia proti šíreniu COVID-19. V tejto situácii je mimoriadne dôležitá osobná zodpovednosť každého z nás. Chránime tým seba aj svojich blízkych.“ Podľa odborníkov sa podniky týmto konaním pričiňujú k rozširovaniu pandémie. Z dôvodu neakceptovateľného konania im preto hrozia exemplárne sankcie.

Úrad verejného zdravotníctva svoj príspevok ukončil slovami: „Veľmi neradi by sme sa dostali do tejto situácie, pretože podnikateľský sektor je počas pandémie aj tak ťažko skúšaný. Ak to však bude potrebné, budeme k tomu musieť v záujme ochrany zdravia pristúpiť.“

VÝZVA ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA

So všetkou pokorou vyzývame ľudí, aby v záujme ochrany svojho zdravia rešpektovali…

Uverejnil používateľ Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Utorok 8. decembra 2020

 

zdroj: facebook

foto: pexels.com