Matovič chce radšej zostať bláznom: ,,Až oficiálne dáta Eurostatu potvrdili, že som mal na jar pravdu.“

Premiérov najnovší status vyjadruje znepokojenie ohľadom správania vládnych predstaviteľov, ktorí mu od marca bránia v efektívnych nariadeniach, ktoré aktuálne zavádzajú aj okolité štáty. Matovič tvrdí, že na jar bol pre mnohých politikov a Slovákov blázon, ktorý zavádza neadekvátne opatrenia, avšak dnes sú jeho opatrenia označené za efektívne aj od Eurostatu.

Premiér Igor Matovič v statu píše:

„Bol som za blázna. Elity zbožňovali názory, že ekonomiku vraždím … až oficiálne dáta eurostatu potvrdili, že som pravdu mal. Elity však zrazu mlčali.“ Elity slovenskej politiky však po úspešnom celoplošnom testovaní mlčali, aj napriek tomu, že pred ním hovorili o zlom postupe, ktorý nie je zvládnuteľný:

„Vraj sa viac ľudí nakazí, ako zachránime … do poslednej chvíle elity miesto pomoci bojovali proti a ja som bol za blázna … testovanie bolo veľkým úspechom a zachránili sme tisíce životov. Elity opäť mlčali.“

Matovič dodal, že podobný scenár bol aj po tom,

čo rázne odmietal dobrovoľné testovanie, ktoré nebolo efektívne ani v okolitých krajinách. Pre elity bol za blázna, no to, že sa mýlili, nikdy nepriznali.

Nepriznali to ani po zrušení dobrovoľného testovania v Rakúsku, ktoré bolo v krajine následne zavedené ako povinné. Matovič sa vyjadril aj k otvoreniu barov a reštaurácií, za ktoré bojoval najmä Richard Sulík: „Keď kolega pred troma týždňami burcoval za otvorenie všetkých barov a reštaurácií, elity ho na rukách nosili.

Zbytočne som hovoril, že nám začnú čoskoro čísla opäť rásť a také niečo by spôsobilo na Slovensku katastrofu, bol som, ako inak, za blázna. Nakoniec sme nemohli otvoriť nič, ešte aj terasy zavrieť a katastrofu zažívame v priamom prenose. Elity opäť chybný úsudok nepriznali.“

Sulík je vraj už mesiace podporovaný politikmi, ktorí ho podnecovali aj k tomu, aby nenakúpil dostatočné množstvá jednorázových testov, ktoré potrebujeme na to, aby sa stav Slovenska zlepšil:

„Keď som ešte začiatkom novembra presadil

na Ústrednom krízovom štábe povinné plošné testovanie počas prvý troch decembrových víkendov (lockdown len pre tých, čo odmietnu test), aby sme sa vyhli katastrofe, bol som tiež za blázna. Elity radšej fanaticky drukovali kolegovi, ktorý sa nákup testov, potrebných na záchranu životov a ekonomiky, rozhodol odsabotovať … a tak preto zomrú úplne zbytočne tisícky bezbranných starých a chorých ľudí, stratíme stovky miliónov eur, ľudia to pocítia na platoch, reštaurácie a posilky otvoríme o dva-tri mesiace neskôr, zdravotníkov doženieme do zúfalstva … a elity si opäť veľkú chybu nepriznajú.“

zdroj foto :igor_matovic_olano