Matovič, ktorý má Koronu sa podelil na Facebooku o dojímavý status. Ak by mal obetovať svoj život za 1000 nevinných obetí, tak to urobí

Koronavírusom s v posledných týždňoch nakazilo množstvo známych slovenských osobností. Dnes sa k nim pridal aj premiér Igor Matovič, ktorý oznámil, že bol pozitívne testovaný. Predpoklady mnohých slovenských denníkov a magazínov potvrdil sám premiér v statuse na svojom facebookovom profile: ,,Oddnes som jedným z Vás. Z Vás, o ktorých som každé ráno s napätím a strachom čakal správu v mojom mobile ešte predtým, ako to boli oficiálne výsledky.“

V statu opisuje, ako mu dlhých 9 mesiacov nezáležalo na ničom inom ako na zdraví všetkých najzraniteľnejších občanov Slovenska. Matovič priznal, že po dlhých mesiacoch sa tešil na vianočné sviatky, ktoré plánoval prežiť v kruhu najbližších takmer úplne bez stresu. Koronavírus mu však zmenil plány: ,,Teraz to vyzerá na sviatky iné. Buďte, prosím, mimoriadne opatrní … viem, pozerať na cudzieho človeka ako na číslo v rade, je pohodlné a v dnešnej dobe u mnohých populárne.“

Premiér dodal, že žiadna starká a starký si naše sebectvo nezaslúži a ľudia by si mali uvedomiť, že sloboda nie je o nenávisti voči snahe chrániť najslabších či o tom, že život onkologického pacienta je niečo menej ako život sociopata. Zároveň priznal, že počas vianočných sviatkov mal vypomáhať v nemocnici, no pozitívny test mu zmenili plány: ,,Štatisticky by som to mal prežiť bez újmy, ale ak by som mal možnosť obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to.“

Podľa všetkého mohol premiér Matovič nakaziť aj ostatných členov vlády, s ktorými sa stretol stredu. Koaličná rada, na ktorej bol prítomný, zasadala dokonca aj včera. Veronika Remišová potvrdila, že je možné, že sa nakazili aj jeho kolegovia. Okrem Borisa Kollára idú do 10 dňovej karantény aj iní ministri.

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

Oddnes som jedným z Vás. Z Vás, o ktorých som každé ráno s napätím a strachom čakal správu v mojom mobile ešte predtým, ako to boli oficiálne výsledky.
Deväť mesiacov mi nezáležalo na ničom viac, ako na ochrane zdravia a životov tých najbezbrannejších z nás. Na životoch starých a chorých ľudí, ktorí sa zrazu znenazdajky stali rukojemníkmi nášho prístupu k nim.
Deväť mesiacov neustále bojujem s ľuďmi, ktorí merajú mieru pandémie len množstvom zatvorených barov a huckajú tým ľudí proti opatreniam a (vlastnej) vláde … a priznávam, už nevládzem a tešil som sa aspoň na pár dní bez stresu.
Teraz to vyzerá na sviatky iné. Buďte, prosím, mimoriadne opatrní … viem, pozerať na cudzieho človeka ako na číslo v rade, je pohodlné a v dnešnej dobe u mnohých populárne.
Lenže ľudia čísla nie sú a žiadna starká a starký si naše sebectvo nezaslúži. Žiaden chronicky chorý človek si nezaslúži, aby sme ním opovrhovali a jeho život považovali za menejcenný, len preto, lebo my sme vraj “slobodní”. Nie, nie sme!
Sloboda neznamená šírenie nenávisti voči snahe chrániť najslabších. Sloboda neznamená, že naše práva sú absolútne a bezbranní majú len držať hubu a modliť sa, aby neumreli. Sloboda neznamená, že život onkologického pacienta je menej ako právo na pôžitky života sociopata.
Vianočné sviatky som mal stráviť ako pomocná sila v nemocnici. S cieľom poukázať na obete nášho sebectva – na chorých, mŕtvych a do úmoru unavených zdravotníkov. Teraz budú zrejme plány trochu iné. Áno, štatisticky by som to mal prežiť bez újmy, ale ak by som mal možnosť obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to.
Prepáčte, prosím. Som ako slon v porceláne a robím chyby … ale neviem sa toho zbaviť. Neviem sa v tejto vojne odpútať od pre mňa jediného podstatného cieľa – chrániť to najvzácnejšie, čo zostalo tým najbezbrannejším z nás. Ich zdravie a životy.
Pomôžte mi v tom, prosím. BUĎME ĽUĎMI! #ZostaňteZdraví❤️
Opis fotky nie je k dispozícii.

zdroj: Facebook Igora Matoviča / foto Instagram

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič, ktorý má Koronu sa podelil na Facebooku o dojímavý status. Ak by mal obetovať svoj život za 1000 nevinných obetí, tak to urobí”