Minister obrany Naď má vysokú teplotu, bolesť hlavy a neuveriteľnú bolesť celého tela

Včerajší deň priniesol niekoľko nečakaných správ, medzi ktoré patrí aj pozitívny test premiéra Slovenskej republiky, Igora Matoviča. Okrem najvyššieho predstaviľa koalície sa koronavírus potvrdil aj u ministra obrany – Jaroslava Naďa. V karanéte je dokonca aj líder politickej strany Sme rodina – Boris Kollár. Pozitívny test sa včera potvrdil aj u Veroniky Remišovej – ministerky pre regionálny rozvoj a investície.

Minister obrany uverejnil príspevok, v ktorom informoval občanov Slovenskej republiky o jeho pozitívnom teste: ,,Tak, práve som sa dozvedel, že dnešný PCR test preukázal moju pozitivitu.” Minister Naď priznal, že aj napriek tomu, že nepatrí do rizikovej skupiny najohozenejších ľudí na Slovensku, koronavírus ho zasiahol naozaj vážne:

,,Od rána som sa necítil dobre, teraz mám vysokú teplotu, bolesť hlavy a celého tela. Čuch aj chuť zatiaľ mám. No čo už, teraz treba zabojovať. Predstavoval som si krajšie Vianoce, ale treba zostať zodpovedný. Dávajte si, prosím, na seba pozor, ostaňte doma, keď môžete a buďte zdraví.”

COVID-19 postihuje rôznych ľudí rôznymi spôsobmi. Väčšina infikovaných má mierne až stredne závažné príznaky a uzdraví sa bez hospitalizácie.

Najčastejšie príznaky:
horúčka,
suchý kašeľ,
únava.
Menej časté príznaky:
rôzne druhy bolesti,
bolesť hrdla,
hnačka,
zápal spojoviek,
bolesť hlavy,
strata chuti alebo čuchu,
kožná vyrážka alebo zmena farby prstov.
Závažné príznaky:
sťažené dýchanie alebo dýchavičnosť,
bolesť alebo tlak na hrudi,
strata reči alebo nemožnosť pohybu.
Ak sa u vás objavili závažné príznaky, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Pred návštevou lekára alebo zdravotníckeho zariadenia im vždy najprv zatelefonujte.
Ľudia s miernymi príznakmi, ktorí sú inak zdraví, by sa mali liečiť doma.
Kým sa od okamihu infikovania vírusom prejavia príznaky, v priemere to trvá 5 – 6 dní, môže to však trvať až 14 dní.

Zdroj: hitky.sk