Mladá jelenica sa takmer utopila v mrznúcej vode. Zachránili ju odvážni otužilci

Otužovanie sa stáva rok čo rok populárnejšou aktivitou, ktorá nám okrem príjemného relaxu vylepšuje zdravotný stav a psychickú pohodu. Málokto však môže tvrdiť, že počas otužovania v prírodnej vode zachránil topiace sa zviera. Vzácna príležitosť sa naskytla odvážnym mladíkom, ktorí zachránili topiacu sa mladú jelenicu priamo z mrznúcej vody.

Jelenica spadla do vody po tom, čo sa vybrala na zamrznutý povrch jazera. Mladíci nečakali na záchranárov a rozhodli sa ju vyslobodiť z ľadovej vody úplne sami. Podľa ich slov bola premrznutá a tak sa nebáli prípadného nebezpečenstva. Matoš Hrebík, jeden z otužilcov, vošiel do vody priamo k nej, vysekal ju z ľadu a snažil sa ju prinútiť plávať k brehu. Mladíci si vraj neuvedomovali nebezpečie a neváhali ani sekundu.

Jelenica bola naozaj zmätená a nevedela výjsť z vody ani po tom, čo ju otužilci dohnali až k brehu. Museli jej pomôcť holými rukami. Jelenica sa následne rozbehla priamo do lesa. Zoológ štátnych lesov TANAP-u tvrdí, že tento scenár je dôkazom bežného kolobehu prírody, kedy prežije len ten najsilnejší jedinec.

 

Zdroj: Facebook/Správy RTVS