„Mrzí ma, že máme idiota za ministra hospodárstva.“: Matovič vyzval v rádiu Sulíka k podaniu demisie ešte do Vianoc!

Premiér Igor Matovič sa opäť objavil v šou rádia Expres s moderátorom Braňom Závodským. V ich rozhovore padli veľmi silné slová a najmä na adresu ministra hospodárstva, Richarda Sulíka. Spory medzi premiérom a ministrom očividne neustúpili a vyústili až do toho, že premiér chce aby Sulík podal demisiu. Z hlasu premiéra Igora Matoviča bolo počuť, že sa ho téma ochrany ľudí ale aj spory so Sulíkom osobne dotýkajú.

„Ľudia nám tu umierajú a my tu budeme čakať, kedy sa Sulíkovi uráči, samozrejme, že to je na jeho demisiu a bol by som veľmi rád, aby ju podal ešte do Vianoc,“ prehlásil v rádiu Matovič.

Toto vyjadrenie zaskočilo aj samotného moderátora, ktorý podotkol, že ešte od neho nepočul tak priame vyjadrenie k Sulíkovej demisii. „Mrzí ma, že máme idiota za ministra hospodárstva,“ počastoval Sulíka premiér.

Matovič tak pri svojich výrokoch znel veľmi emotívne, ba akoby mu šlo až do plaču. Podľa neho Sulík “kašle na ľudí” pretože sú “pre neho iba čísla”. Sulík sa od premiéra nevyhol ani kritike za to, že nezabezpečil antigénové testy. Čo sa týka demisie, premiér tvrdil, že mal nutkanie Sulíkovi povedať nasledovné: „Rišo, radšej sa rozíďme v dobrom, lebo na to doplácajú ľudia.“. No nakoniec priznal, že ak by navrhol jeho odvolanie, v aktuálnej situácii by tým ničomu nepomohol. 

Záznam zo šou si môžete vypočuť tu:

 

zdroj. facebook – radio Expres