Muž zomrel na Koronu kvôli novembrovým protestom. Jeho syn napísal pravdu o tom, ako sa nakazil

Novembrové protesty, ktoré boli usporiadané proti vláde Igora Matoviča a proti opatreniam, ktoré boli prijaté v boji proti koronavírusu, majú prvú obeť. Na protestoch sa nedodržiavalo žiadne z nariadení, pričom porušované bolo nariadenie o dodržiavaní odstupov, o nosení rúška a dokonca aj o zákaze zhromažďovania.

Mužov, ktorý sa zúčastnil,  na novembrových protestoch zúčastnil, uverejnil príspevok, v ktorom vysvetľuje, kde sa jeho otec nakazil.  Ten sa mal nakaziť na proteste počas dňa osláv Nežnej revolúcie, počas ktorého bolo v Bratislave zorganizovaných niekoľko protestov. Jeden z nich sa konal aj na hlavnej stanici. Tento protest bol organizovaný futbalovými chuligánmi. Iné organizovali členovia a fanúšikovia politických strán Smer-SD či ĽSNS.

Syn jedného z protestujúcih sa rozhodol prezradiť pravdu o priebehu choroby jeho otca . Otec sa mal nakaziť práve počas protestu, na ktorom nikto z protestujúcich nedodržiaval žiadne z nariadených pravidiel, zavedených na ochranu zdravia občanov Slovenskej republiky.

K prípadu sa vyjadrila aj Polícia Slovenskej republiky, ktorá tvrdí, že muž,

protestujúci proti opatreniam, sa naozaj nakazil na proteste. O pár dní neskôr sa mu prejavili prvé príznaky, ktoré sa následne stále viac a viac stupňovali, až skončil v nemocnici v umelom spánku. Následkom ochorenia COVID-19 nakoniec po pár týždňoch po nakazení podľahol. Mladík bol hospitalizovaný v Lučenci na jednotke intenzívnej starostlivosti na infekčnom oddelení. Premiér Igor Matovič pre RTVS pravdivosť prípadu potvrdil.

Premiér matovič sa na RTVS v relácií Sobotné dialógy vyjadril takto: “Človek, ktorý popieral, že existuje nejaký covid, popieral nosenie rúšok, bol na proteste, zakričal si bez rúška, bojoval proti Matovičovi, bojoval proti opatreniam a dnes je mŕtvy,”

Aj tento naozaj smutný príbeh je dôkazom, že zľahčovanie koronavírusu nie je na mieste ani niekoľko mesiacov po začiatku pandémie. Na Slovensku sa čísla nakazených a obetí pohybujú v naozaj vysokých hodnotách a tak je potrebné, aby sme dodržiavali opatrenia a nariadenia vlády. Polícia o mužovi v príspevku napísala: ,,Podľa statusu ležal na jednotke intenzívnej starostlivosti na infekčnom oddelení v Lučenci. Bol v kritickom stave v umelom spánku pripojený na prístroje.

Včera v noci zomrel. Áno, ide o reálny profil reálneho človeka a áno, zomrel mu otec, ktorý zomrieť nemusel a mohol ešte dlhé roky žiť. Ak vám budú Vaši známi či príbuzní hovoriť a ukazovať statusy konšpirátorov o tom, že na protestoch sa nikto nenakazil a pandémia je výmysel, ukážte im tento status. Pozostalým zomrelého vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Priezvisko a profilové fotografie na Facebooku sme zarastrovali.“

V NOVEMBRI BOL NA PROTESTE V BRATISLAVE, VČERA ZOMREL NA COVID

Do správ ste nám poslali status muža, v ktorom píše, že…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Sobota 5. decembra 2020

 

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR