Na Donovaloch sa lyžiari tlačia v radoch. Opatrenia sa nedodržiavajú

Tento týždeň prišla vláda s novými opatreniami, ktoré prekvapili mnohých podnikateľov. Majitelia stravovacích zariadení a terás museli zavrieť kvôli zhoršujúcej sa pandemickej kríze.

Podľa odborníkov by mohol podobný scenár postihnúť aj obchody a lyžiarske strediská, ktoré sú aktuálne otvorené, pričom sa tam musia dodržiavať bezpečnostné odstupy a všeobecne platné nariadenia. Slováci sa tento víkend vybrali na lyžovačku aj na Donovaly, do obľúbeného strediska mnohých milovníkov lyžovania.

Satirická facebooková stránka Zomri uverejnila príspevok, v ktorom bola fotografia lyžiarského strediska na Donovaloch, ktoré bolo plné ľudí. Boris Kollár pritom sľúbil, že zamestnanci budú dávať pozor na dodržiavania minimálne dvojmetrových odstupov. O tom, že ich nikto nedodržiava svedčia aj zábery z live prenosu zo strediska.

„Sme svedkami reťazového šírenia, ktoré má známky nekontrolovaného šírenia. Pandemická komisia musela pristúpiť k…

Uverejnil používateľ Zomri Sobota 12. decembra 2020

 

Boris Kollár sa rozhodol k príspevku satirickej stránky vyjadriť príspevkom, v ktorom poďakoval za dodržiavanie bezpečnostných opatrení. O pár hodín na to však príspevok stiahol. Lyžiarske strediská však od pondelka čakajú zmeny. Slováci sa tam budú musieť preukázať negatívnym testom na COVID-19, ktorý nebude starší ako 72 hodín. Pandemická komisia však upozorňuje, že opatrenia sa môžu už o pár dní zmeniť.

 

Zdroj: hitky.sk