Nechceného psa chcel darovať no nakoniec sa s ním “vysporiadal”. Prípadom sa už zaoberá polícia!

Novela zákona o veterinárnej starostlivosti na Slovensku výrazne posilnila status zvieraťa. Zviera už tak nie je vec ale živá a cítiaca bytosť schopná vnímať vlastnými zmyslami. Mnohí ľudia si však tento fakt neuvedomujú a so zvieratami zaobchádzajú protizákonne a nemorálne. Polícia SR – Bratislavský kraj dnes na svojom Facebooku informovala o prípade nechceného psíka, ktorému jeho majiteľ pravdepodobne pomohol na druhý svet. Psa chcel najprv darovať no neskôr sa záujemcovia dozvedeli 2 rôzne scenáre čo sa so psom vlastne stalo.

 

Dal peniaze susedovi-poľovníkovi…

“Za odvoz venujem tento nevhodný darček k narodeninám dcére, keďže útulky sú plné, a strelnú zbraň nevlastním. Po dohode pri vážnom záujme som ochotný tú vec doviezť aj do 50 km od Bratislavy. Samozrejme aj s miskou a cca 2 kg balením granúl,” napísal do Facebookovej skupiny muž. Za svoje vyjadrenia si tak v komentároch vyslúžil slová kritiky, ktoré boli na mieste. Neskôr v komentároch prehlásil, že už dal susedovi-poľovníkovi peniaze aby to vyriešil za neho. Neskôr sa vyjadril, že pes pri venčení vbehol pod auto.

 

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Streda 9. decembra 2020

 

 

Neskôr ako vyplýva z priloženej komunikácie majiteľ psa potvrdil, že už psa nedaruje. Údajne sa s ním už “vysporiadal” ale nechce prezradiť viac. Ako informuje Polícia SR na svojom profile, prípadom a informáciám na sociálnej sieti sa už venujú a vec sa preveruje. “Nebuďme ľahostajní voči živým tvorom. Ak si raz zviera zadovážite sebe, alebo svojim deťom, buďte zodpovední v starostlivosti o ne,” prizvukuje Polícia SR v statuse. 

 

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Streda 9. decembra 2020

 

 

Celý status si môžete prečítať tu:

OSUD TOHTO NECHCENÉHO PSÍKA UŽ PREVERUJÚ POLICAJTI

Mnohí nás upozornili na príspevok a následnú komunikáciu muža na…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Streda 9. decembra 2020

 

zdroj: polivia SR – Bratislavský kraj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nechceného psa chcel darovať no nakoniec sa s ním “vysporiadal”. Prípadom sa už zaoberá polícia!”