Nechceného psa chcel darovať no nakoniec sa s ním “vysporiadal”. Prípadom sa už zaoberá polícia!

Novela zákona o veterinárnej starostlivosti na Slovensku výrazne posilnila status zvieraťa. Zviera už tak nie je vec ale živá a cítiaca bytosť schopná vnímať vlastnými zmyslami. Mnohí ľudia si však tento fakt neuvedomujú a so zvieratami zaobchádzajú protizákonne a nemorálne. Polícia SR – Bratislavský kraj dnes na svojom Facebooku informovala o prípade nechceného psíka, ktorému jeho majiteľ pravdepodobne pomohol na druhý svet. Psa chcel najprv darovať no neskôr sa záujemcovia dozvedeli 2 rôzne scenáre čo sa so psom vlastne stalo.

 

Dal peniaze susedovi-poľovníkovi…

“Za odvoz venujem tento nevhodný darček k narodeninám dcére, keďže útulky sú plné, a strelnú zbraň nevlastním. Po dohode pri vážnom záujme som ochotný tú vec doviezť aj do 50 km od Bratislavy. Samozrejme aj s miskou a cca 2 kg balením granúl,” napísal do Facebookovej skupiny muž. Za svoje vyjadrenia si tak v komentároch vyslúžil slová kritiky, ktoré boli na mieste. Neskôr v komentároch prehlásil, že už dal susedovi-poľovníkovi peniaze aby to vyriešil za neho. Neskôr sa vyjadril, že pes pri venčení vbehol pod auto.

 

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Streda 9. decembra 2020

 

 

Neskôr ako vyplýva z priloženej komunikácie majiteľ psa potvrdil, že už psa nedaruje. Údajne sa s ním už “vysporiadal” ale nechce prezradiť viac. Ako informuje Polícia SR na svojom profile, prípadom a informáciám na sociálnej sieti sa už venujú a vec sa preveruje. “Nebuďme ľahostajní voči živým tvorom. Ak si raz zviera zadovážite sebe, alebo svojim deťom, buďte zodpovední v starostlivosti o ne,” prizvukuje Polícia SR v statuse. 

 

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Streda 9. decembra 2020

 

 

Celý status si môžete prečítať tu:

OSUD TOHTO NECHCENÉHO PSÍKA UŽ PREVERUJÚ POLICAJTI

Mnohí nás upozornili na príspevok a následnú komunikáciu muža na…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Streda 9. decembra 2020

 

zdroj: polivia SR – Bratislavský kraj