Toto je údajne najkrajšia reklama tohtoročných Vianoc. Pozrite sa prečo

Je opäť to obdobie, kedy mnoho reklamných agentúr a značiek vkladá všetky svoje úsilie do výroby tých najlepších a najpamätnejších vianočných reklám. Nemecká lekáreň DocMorris chytila za srdce milióny ľudí na celom svete.

Vianočná reklama s trvaním 2:55 minúty, ktorú vyrobila reklamná agentúra Jung von Matt / SAGA, ukazuje, ako dedko oprašuje starý hrdzavý kettlebell, ktorý čoskoro zahrnie do každodenného cvičenia. Počas toho zažil mnoho vzostupov a pádov, ale postupne sa mu darí naberať na sile. Video s názvom „Postaraj sa o seba“ (Take Care Of Yourself) má však trochu nečakanejší, no o to pozitívnejší koniec.

Táto reklama sa na sociálnych sieťach stala okamžite virálnou a od jej prvého zverejnenia na kanáli DocMorris na YouTube 30. novembra získala viac ako 15 miliónov zhliadnutí.

Reklama na nemeckú lekáreň zanechala všetkých v slzách a ľudia ju vnímajú ako najlepšiu reklamu tohtoročných sviatkov.

Podľa Karthika Srinivasana, oceňovaného komunikačného stratéga, „aspektom, ktorý sa v tejto reklame spája s väčšinou ľudí je skutočnosť, že vidia muža v danom veku, ktorý sa už nemusí o nič pokúšať, no aj napriek vlastným nedostatkom vyplývajúcich zo staroby sa snaží na sebe niečo zlepšiť.“

„Predpokladal som, že to môže mať niečo spoločné s novou ženou v jeho živote, ale ukázalo sa, že to bola jeho rozkošná malá vnučka a úloha, ktorá ju robí veľmi šťastnou. Robil to len pre ňu a pre to, aby na pár sekúnd zažila nefalšovaný pocit šťastia a vznikli jej tak doživotné spomienky na dedka a na Vianoce).“

Karthik, ktorý predtým pracoval ako vedúci oddelenia digitálnych stratégií v Ogilvy, Flipkart a Edelman, vysvetlil, že „robiť druhých šťastnými je najlepší spôsob, ako nájsť dobro vo svojom vnútri.“ To je to, vďaka čomu je vianočné posolstvo v tejto televíznej reklame také podmanivé a tak dojemné.

Zdroj: boredpanda.com