“Ostaňte tam kde ste!”: Igor Matovič zvoláva mimoriadnu schôdzu. Od dnešnej polnoci sa sprísnia opatrenia!

Dnešné čísla spojené s koronavírusom sú ozaj rekordné. Podľa portálu korona.gov.sk bolo dokopy vykonaných 21 978 PCR testov (6 315 pozitívnych) a 74 670 antigénových testov (5 954 pozitívnych). Prírastok ľudí nakazených koronavírusom za včerajšok tak predstavuje číslo 12 269. Premiér Igor Matovič sa tak rozhodol okamžite konať a zvolal tak mimoriadne zasadnutie vlády, kde sa bude rokovať o sprísňovaní opatrení.

 

Odporúčajú testovanie, bude prísnejší lockdown

Igor Matovič svoj status otvoril so slovami prosby aby sme ostali doma, keďže je situácia mimoriadne vážna. “Inštitút zdravotných analýz (IZA) vláde na základe najčerstvejších údajov práve poslal odporúčanie “Výrazne odporúčame znovuzavedenie celoplošného testovania”, kde podľa ich štútie spolu s Londom school of Hygiene & Tropical Medicine (LSHTM) ide o mimoriadne efektívny intervenčný nástroj. Taktiež odporúčajú urýchlené spísnenie opatrení. Testy, ako inak, nakúpené už 5-ty týždeň nie sú. Zostáva nám preto, bohužiaľ, len lockdown, respektíve jeho sprísnenie,” vyjadril sa k možnému postupu.

 

 

Návštevy s “nečakaným darčekom”

Oznámil tak, že dnes (31. decembra) o 15:00 zvoláva mimoriadne zasadnutie vlády, kde sa príjmu opatrenia s platnosťou od dnešnej polnoci. Priznal, že niektoré opatrenia naberú právoplatnosť až v priebehu nasledujúcich dní. “Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, t.j. vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené,” prezradil najpotrebnejšiu zmenu Matovič. Práve nedodržiavanie opatrení spojené s návštevami v domácnostiach zapríčinili aj to, že zdravotníctvo momentálne kolabuje. Práve návštevy s “nečakaným darčekom” mali byť kameňom úrazu narastajúcich čísel.

 

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému byť spolu, Deň vďakyvzdania, deti

Zdroj: pexels.com

 

Nie je to o mne…

“PROSÍM VÁS, vzhľadom na absolútne vyčerpaných zdravotníkov v nemocniciach, OSTAŇTE TAM KDE STE a zrušte akékoľvek plány na dnešné bujaré oslavy s ľuďmi mimo Vašej domácnosti. Ide doslova o život. Ď,”  dodáva premiér na záver. Zároveň občanov vyzýva k zodpovednému dodržiavaniu doterajších opatrení, ktoré nám podľa jeho slov mali pomôcť. Podľa neho máme všetko vo vlastných rukách a teda naznačuje, že práve nezodpovední ľudia to opäť akosi pokazili. Dodal aj to, že boj s koronavírusom nie je o ňom ale o boji “za zdravie a život aj nám neznámych – tých najzraniteľnejších ľudí”.

 

Celý premiérov status si môžete prečítať tu:

PROSÍM, ZOSTAŇTE DOMA

Situácia je mimoriadne vážna.

Inštitút zdravotných analýz (IZA) vláde na základe najčerstvejších…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 31. decembra 2020