Pred dnešnou schôdzou parlamentu museli zmeniť vzhľad rokovacej sály. Rokovania sa totiž zúčastnili aj Covid-pozitívni poslanci!

Dnešná schôdza parlamentu bola iná ako sú na ňu poslanci zvyknutí. Okrem iného sa rokovalo o predĺžení núdzového stavu, ktorý by mal končiť zajtrajším dňom (29. decembra). Avšak Vianočný lockdown by mal trvať až do 10. Januára a preto bolo rokovanie v tomto ohľade nutné.

Problémom bol fakt, že na schválenie je potrebná ústavná väčšina a z ohľadom na fakt, že mnoho koaličných poslancov je v karanténe to skôr nebolo možné. Preto včera (27. december) vydal hlavný hygienik vyhlášku o tom, že hlasovania sa môžu zúčastniť aj Covid-pozitívni poslanci.

Pozitívni poslanci oddelení fóliou

Kvôli novým okolnostiam musela byť zabezpečené aj osobitné predpisy aby sa zamedzilo šíreniu koronavírusu. Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou tak pred 20. schôdzou NR SR oboznámil ako to v rokovacej sále bude vyzerať. Členovia NR SR, ktorých sa týka nová vyhláška boli od ostatných oddelení. “Je pre nich zabezpečený samostatný vchod, fóliou oddelené hlasovacie miesta v pléne, v parlamente budú taktiež nainštalované germicídne žiariče,” písalo v oznámení. 

Čo sa týka poslancov, ktorí sú v karanténe kvôli kontaktu s nakazenou osobou, tí mali byť osobitne oddelení od pozitívnych. Národná rada tak pre pozitívnych poslancov zabezpečila respirátory FFP3, ktoré mali mať prekryté rúškom a pre zvyšných poslancov zabezpečili respirátory FFP2.

Zdroj: instagram.com/martina_torokova_tv

 

Zdroj: instagram.com/martina_torokova_tv

 

Rokovanie sa však nezaobišlo bez drámy, o ktorú sa údajne mali postarať “Kotlebovci”:

Zdroj: instagram.com/andrejstancik

 

Zdroj: instagram.com/andrejstancik