Premiér plánuje tvrdý lockdown. Podľa Matoviča z neho najpopulárnejší politici robia antikrista, ktorý im chce ublížiť

Pre RTVS, konkrétne v diskusnej relácií Sobotňajšie dialógy sa premiér Igor Matovič vyjadril, že o rozhodnutí ohľadom tvrdého lockdownu, alebo celoplošného testovania sa bude rozhodovať v najbližších dňoch. V diskusii prezradil: „Máme iba dve možnosti: masívne testovanie alebo lockdown.

Matovič sa priznal, že Richardovi Sulíkovi, aktuálnemu ministrovi hospodárstva,

dal za úlohu zohnať aspoň štyri milióny antigénových testov do začiatku vianočného obdobia. Richard Sulík však na výzvu premiéra reagoval slovami, že v tak krátkom čase a v takom veľkom množstve je zohnať  testy na pretestovanie Slovákov v niekoľkých kolách takmer nemožné. Mnohí epidemiológovia, lekári, hygienici a politici opakované pretestovanie Slovákov nepodporujú a tak Matovič nevidí iný možný scenár ako zavedenie tvrdého lockdownu počas celého obdobia vianočných sviatkov.

Matovič dodal: „Prezidentka, Pellegrini, všetci najpopulárnejší politici sa postavia proti mne, robia z Matoviča antikrista, ktorý im chce ublížiť.” Predseda vlády tvrdí, že ľudia by mali spolupracovať a nie nerobiť nič iné len „bojovať proti Matovičovi“. Spoluprácovať by mali najmä ľudia, ktorí odmietali celoplošné testovanie.