“Priznávam prehru!”: Matovič priznal, že prehral boj s prezidentkou v ohľade manažovania koronakrízy

Ešte v utorok (8. decembra) zasadol Ústredný krízový štáb, na ktorom sa malo rozhodnúť ako ďalej. Krátko po rokovaní sa však nikto k obsahu stretnutia detailne nevyjadroval a na verdikt sme si museli počkať do včera večera. Po zasadnutí vlády sa predstavili nové pravidlá a niektoré z nich budú platiť už od tohto piatku (11. decembra). Okrem iného na tlačovej konferencii priznal premiér Igor Matovič svoju prehru s pani prezidentkou. O čo však išlo?

Slovo mala prezidentka

“Možno sa patrí niekedy priznať aj prehru, ja teda dnes priznávam prehru najmä s pani  prezidentkou, ktorá aj posledný deň pred celoplošným testovaním vyzývala na dobrovoľnosť.

Robila všetko pre to, aby testovanie neprebehlo, následne vyzývala, aby bolo testovanie dobrovoľné, a tým pádom, defacto, vyriekla ortieľ nad plošným testovaním. Ja som napriek tomu bojoval, chcel som, aby plošné testovanie bolo,” prehlásil premiér, ktorý sa vždy pohrával s myšlienkou celoplošného testovania, ktoré nás malo pred lockdownom zachrániť. “Priznávam prehru. Testy nie sú, takže áno, prehral som tento boj použitia testovania ako alternatívu lockdownu. Prehral som, hold, aj taký je politický život,” dodal Matovič.

 

zdroj. hitky.sk

foto:  igor_matovic_olano /zuzana_caputova