“Robíme veľkú chybu, ničíme zvyšky dôvery v spoločnosti.”: Poslanec strany Za ľudí pôjde po hlasovaní parlamentu do dobrovoľnej karantény!

Ešte včera (27. decembra) pozmenil hlavný hygienik vyhlášku, ktorou ustanovil, že aj covid-pozitívni poslanci môžu ísť do parlamentu. Táto zmena vo vyhláške by mala vyriešiť problém s predĺžením núdzového stavu. Pozitívni poslanci môžu vôjsť do parlamentu iba  s respirátorom FFP2 a v rukaviciach. Túto zmenu na poslednú chvíľu zkritizoval poslanec Miroslav Kollár z politickej strany Za ľudí.

Mohlo sa rokovať a hlasovať online

“Ráno som sa nechal v práci otestovať, som negatívny, idem popoludní do parlamentu (a potom asi do dobrovoľnej karantény, napriek znásilnenej vyhláške hlavného hygienika),” napísal na svoj Facebook poslanec.

Prizvukoval aj fakt, že jeho kolegovia zo strany, Tomáš Valášek a Juraj Šeliga, sa ešte začiatkom roka snažili presadiť úpravu rokovacieho poriadku. Zmena by tak priniesla možnosť rokovania a hlasovania prostredníctvom internetu. “Rovnako tak časový stres schvaľovania niektorých legislatívnych riešení je zbytočný, o problémoch s predlžovaním núdzového stavu predsa vieme niekoľko mesiacov,” vyzdvihol benefity neuskutočnenej zmeny.

Uverejnil používateľ Miroslav Kollár Nedeľa 6. decembra 2020

 

Cesta do politického pekla

“Zachraňovať životy treba, ale za to, že to robíme spôsobom, ktorý dláždi kamarátom mafiánov a dezolátom cestu naspäť, pôjdeme do (my ateisti prinajmenšom politického) pekla,” tvrdo skritizoval rozhodnutie hlavného hygienika.

Týmto krokom sa tak podľa neho zničia posledné zvyšky dôvery v spoločnosti. Zmenu vyhlášky hlavným hygienikom označil aj za veľkú chybu. Na druhej strane pozdvihol aj fakt, že je rád z očkovania, ktoré začalo už tento víkend naprieč Európou. “Ešte radšej budem, keď budeme medzi prvými, čo preočkujú potrebnú časť populácie. Nech to celé má aspoň nejaký zmysel,” dodal na záver.

 

Celý status si môžete prečítať tu:

ROBÍME VEĽKÚ CHYBU, NIČÍME ZVYŠKY DÔVERY V SPOLOČNOSTI

Ráno som sa nechal v práci otestovať, som negatívny, idem…

Uverejnil používateľ Miro Kollar Pondelok 28. decembra 2020