Tento rok si už nezalyžujete. Lyžiarske strediská sa otvoria najskôr v januári. Povedal minister minister dopravy

Ak ste sa chystali na vianočnú lyžovačku, zrejme vás nasledujúca správa nepoteší. Andrej Doležal, minister dopravy, sa o lyžiarských strediskách vyjadril, že tento rok žiaľ zrejme neotvoria. Podľa neho môžeme zabudnúť na rodinnú lyžovačku, ktorú sme chceli stihnúť ešte do konca aktuálneho roka. V debate, ktorú otvoril na svojom oficiálnom facebookovom profile prezradil, že vláda sa obáva neželaného efektu, ktorý môžu zatvorené lyžiarské strediská spôsobiť.

Odborníci tvrdia, že ak nebude Slovákom umožnená rodinná lyžovačka v slovenských horách, budú nútení vycestovať za hranice. Minister však spomenul aj možnosť využívania protokolu, ktorý by upravoval pravidlá pre lyžiarske strediská a dovolenkujúcich ľudí. Vláda v spolupráci s konzílium odborníkov však protokol odmieta a v nasledujúcom pandemickom zasadnutí plánuje presadiť návrh sprísnenia opatrení, ktoré majú zahŕňať aj zatvorené lyžiarske rekreačné strediská.

Minister sa vyjadril: „Veľmi jasná a čerstvá správa z konzília odborníkov znie celkom jasne. A síce, že konzílium odborníkov zajtra na pandemickej komisii odporučí sprísniť opatrenia, vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk.“