Už je to potvrdené: Čaká nás tvrdý lockdown so zákazom vychádzania. Všetko sa začne už o pár dní!

Vláda dnes na rokovaní riešila sprísnenie opatrení počas sviatkov. Dospeli tak v záveru, že od 19. decembra (sobota) od 5:00 minimálne do 10. januára bude platiť takzvaný “Vianočný lockdown”. „Sme sa všetci členovia vlády zhodli, že zákaz vychádzania začne už v sobotu 19. 12. V tento deň sa zavrú všetky obchody, okrem tých, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie základných potrieb občanov SR,“ potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí. 

 

Maximálne 2 domácnosti

Od tejto soboty tak začne platiť zákaz vychádzania, ktorý má aj množstvo výnimiek. Výnimkou bude tak cesta do práce, cesta na poštu alebo k miestu s uloženými zásielkami. Budeme môcť chodiť do prírody a v rekreačných zariadeniach môžu byť členovia jednej alebo dvoch domácností, ktorí vytvoria takzvanú bublinu.

No do zdravotníckeho zariadenia sa dostanete iba ak budete potrebovať neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Ak sa počas lockdownu stretnú viac ako dve rodiny/domácnosti bude sa jednať o porušenie zákazu vychádzania. Takéto nepovolené stretnutie počas lockdownu môže následne riešiť aj polícia. „Rozhodli sme sa, že nechceme obmedziť cestovanie počas sviatkov,“ spomenul Krajčí s odkazom na obmedzenie na 2 domácnosti pokope.

 

zdroj: aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Už je to potvrdené: Čaká nás tvrdý lockdown so zákazom vychádzania. Všetko sa začne už o pár dní!”