Video: Podľa Kollára sú niektoré sestričky „čiernymi ovcami“

Podľa slov predsedu parlamentu, ktoré povedal vo svojom najnovšom videu je stav slovenského zdravotníctva naozaj zlý. Aj napriek tomu, že si prácu mnohých zdravotníkov váži, niektorých z nich nazval „čiernymi ovcami“. Podľa Borisa Kollára je slovenské zdravotníctvo doslova plné takýchto neochotných zdravotníkov, pričom sa odvoláva na správy a listy, ktoré dostal od stoviek Slovákov po tom, čo bola medializovaná jeho kauza s čajom.

Svoje časté nemocničné návštevy vtedy Kollár odôvodnil potrebou 24-hodinovej starostlivosti,

pričom chcel odľahčiť zaneprázdnené zdravotné sestry. Sestričky však boli podľa ich slov viackrát obťažované kvôli tomu, že Kollárovi došiel čaj, pričom museli v tom čase riešiť naozaj akútny prípad, ktorý potvrdil aj sám riaditeľ nemocnice. Kollár sa k vysvetleniu situácie od riaditeľa nemocnice vyjadril:  „Niekedy ani nie ozvanie, ale treba to ohlásiť normálne orgánom činným v trestnom konaní, keď napríklad niekomu bezvládnemu donesú čaj a nepodajú mu ho, alebo jedlo a nenakŕmia ho, to je pomaly už už…, by som to vnímal ako vraždu.“


Kollár sa o konkrétnych konfliktných sestričkách vyjadril: „Drvivá väčšina tých zdravotníkov sú fantastickí ľudia a som im veľmi vďačný za opateru… Našli sa tam ale dve – tri osoby, ktoré celý dojem z toho pokazili.“ Podľa predsedu parlamentu sú práve neochotná zdravotné sestry „čiernymi ovcami“.

Dodal, že o stav zdravtníctva na Slovensku sa bude od týchto chvíľ zaujímať o to intenzívnejšie. Predseda parlamentu sa po medializovaní klebiet rozhodol podpísať reverz a odísť do domácej liečby. Mnohé zdravotné sestry a lekári tvrdili, že Kollára navštevovali okrem jeho koaličných partnerov aj mnohé ženy.