5 príznakov toho, že ste už prekonali koronavírus – TOTO SÚ PRÍZNAKY

Na začiatku pandémie sa všetkým zdalo, že sa nás to nijako netýka. Spočiatku sme nemali nikoho chorého vo svojom okolí.

Uplynul už rok a ako môžeme vidieť, koronavírus je všade, kde sa len pozrieme. Mnohí už tejto chorobe čelili, no sú aj tí, ktorých toto ochorenie zatiaľ nepostihlo.  V prípade, že by ste na sebe objavili nasledujúce príznaky, ktoré nie sú celkom bežné, snažte sa čím skôr kontaktovať vášho obvodného lekára.

Merajú nám teplotu pred vstupom do nákupných centier a pýtajú sa nás, či máme čuch. Áno, sú to ukazovatele koronavírusu, ale nie všetky. Aké príznaky teda naznačujú, že je potrebné absolvovať test?

Nejednoznačné príznaky koronavírusu

Slabosť

Často sa cítime slabí a myslíme si, že sme mali ťažký týždeň alebo že nám chýbajú vitamíny. Kto by mal podozrenie, že ide o vírus? S veľkou slabosťou sa v tejto dobe musí zaobchádzať zodpovedne. Väčšina z tých, ktorí sa uzdravili, si pamätajú na letargiu, práceneschopnosť, neochotu vstať z postele, ospalosť. Hlavne nezačnite hneď robiť paniku, možno sa ani nejedná o koronavírus a vám bude stačiť deň voľna na oddych.

woman covered in white blanket sleeping on white bed comforterUnsplash

Problémy s tráviacim systémom

Ďalším príznakom, ktorý od koronavírusu skutočne neočakávate. Môže to byť hnačka alebo bolesť v hornej časti brucha. Mimochodom, bolesť v tejto časti brucha najčastejšie naznačuje zápal dolnej časti pľúc. Neliečte sa sami a radšej sa poraďte s lekárom!

Úplná alebo čiastočná nechuť a nemožnosť cítiť vône

Pravdepodobne každý videl video, kde pacienti s koronavíruom s pokojnou tvárou jedia citrón. Preto sa mnohí domnievajú, že príznakom choroby je len úplný nedostatok chuti a vône. Ale venujte pozornosť aj tomu, ak chcete dosoliť jedlo či pridať viac korenia. Ochutnáte jedlo, ale nie je to také intenzívne ako kedysi? Možno si vírus našiel cestu k vašim chuťovým bunkám.

person sprinkling salt in friesUnsplash

Pálenie očí

Toto je častý prípad pri vysokej teplote, preto tomuto symptómu nevenujeme pozornosť, keď je teplota v poriadku. Navyše, trávime toľko času pred obrazovkami počítačov a telefónov, že si to vieme logicky odôvodniť. Ale tí, ktorí mali koronavírus, tvrdia, že pociťovali nepríjemné pálenie v oblasti očí a túžbu si ich poškriabať.

Potlačená imunita

Ak ste si všimli, že obyčajné prechladnutie tentoraz trvá o niečo dlhšie, koronavírus pravdepodobne otriasol vaším imunitným systémom. Kvapky do nosa sa stanu vaším dobrým priateľom pravdepodobne na dlhšiu dobu. To samozrejme nie je hlavným príznakom, ale mali by ste mu venovať pozornosť.

man wiping mouse with tissue paperUnsplash

Nezačnite panikáriť, ak vám zrazu vaše obľúbené jedlo nechutí, alebo kýchnete viac ako trikrát za sebou. Stres a panika nepomôže v žiadnej situácii. Stačí počúvať svoje telo a nezanedbávať pravidlá osobnej hygieny!

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 príznakov toho, že ste už prekonali koronavírus – TOTO SÚ PRÍZNAKY”