Aj vy túžite po anglickom trávniku? Odborníci sú zásadne proti!

Podľa mnohých Slovákov je dokonalo pokosený, takmer anglicky trávnik, symbolom čistoty a luxusu. Zoologovia, botanici a iní odborníci však tvrdia, že  „trávnikoví skinheadi“ škodia okrem samotného trávniku úplne všetkým a to dokonca aj nám.

Neustálym kosením vraj berieme tráve energiu a živiny a tak ak ho chceme mať pekný, no stále dokonalo pokosený, je potrebné do neho dávať umelé živiny, často v podobe nebezpečných chemických látok.

Okrem toho faktom je, že trávnik pokosený na pár milimetrov, neudržuje vodu, čo má vplyv na mikroklímu a to dopomáha k tomu, že mestá dosahujú až o niekoľko stupňov vyššie letné horúčavy ako oblasti na vidieku, kde nájdeme lúky s vysokou trávou. Vyššia tráva dokonca dlhšie zadržiava rannú rosu, ktorá sa na anglickom trávniku stratí do pár minút po tom, čo na neho začne svietiť ranné slnko.

Z trávniku, zastrihnutého na pár milimetrov, sa často stáva púšť kvôli tomu, že mnohí ľudia ho prestanú mechanicky polievať. Celú reportáž o nebezpečenstvách anglického trávnika od Televízie Seznam si môžete pozrieť na nasledujúcom videu:

Zdroj: televizeseznam.cz