“Ak si myslia, že nás zastrašia, veľmi sa mýlia!”: Robert Fico o zadržaniach ľudí napojených na Smer-SD

Včera (29. januára) zadržala NAKA Františka Imreczeho, prezidenta finančnej správy. Ten bol zvolený do funkcie ešte počas vlády Smeru a vymenoval ho bývalý minister financií a súčasný guvernér Národnej banky, Peter Kažimír.

Okrem Imreczeho obvinili aj ďalších 8 ľudí medzi ktorými bol aj Jozef Brhel známy ako mecenáš Smeru. Zásah NAKY sa konal aj v hoteli Hilton, ktorého spolumajiteľom je Juraj Široký.

K zásahom sa chcel vyjadriť aj Robert Fico zorganizovaním ďalšej tlačovej konferencie no nakoniec pridal iba krátke video na sociálnej sieti.

Typický zastierací manéver

Namiesto tlačovej konferencie tak svoje stanovisko k zásahom podal Robert Fico prostredníctvom Facebooku. V ňom spomenul, že premiéra Igora Matoviča, ktorý má problém s testovaním, nenávidí celý národ.

On sa má teda ventilovať tým, že útočí na Pellegriniho ale to mu očividne podľa Fica nestačilo a na ďalších ľudí poslal komandá. Včerajší zásah NAKY tak nazval “typický zastierací manéver”. Podľa slov Fica, stačilo daných ľudí predvolať na políciu namiesto “divadla”, ktoré predviedli včera.

Sám si myslí, že ide jednoznačne o politickú objednávku Matoviča. Zároveň nechápe ako sa polícia a NAKA dali nahovoriť na takéto “manévre”.

 

 

Nezastrašia nás

V ďalšej časti videa Fico otvoril tému nákupu antigénových testov od malej trnavskej firmy, na ktorom mal Matovič údajne zarobiť. Padlo aj obvinenie, že novinárom a poradcom rozdávajú bohaté dotácie a “kradnú ako straky”.

Fico dokonca tvrdí, že za 10 mesiacov tak skántrili celú krajinu a tým likvidujú demokraciu s tým, že vyrábajú obvinenia voči opozícii “ako na bežiacom páse”. Kritizoval aj fakt, že k zásahom NAKY došlo včera v skorých ranných hodinách a novinári k nim húfne pridávali rozsiahle články a komentáre, čo podľa neho značilo, že o tom vedeli už skôr.

„Ak si myslia, že nás zastrašia, mýlia sa. Matovič strieľa odboku krížom krážom, kope ako typický zdochýňajúci kôň. Na to je najlepšia trpezlivosť a pevné nervy. A najmä, ako hovorí bývalý český premiér Topolánek, sa neposrať,“ dodal v závere Fico.

 

Celé vyjadrenie Roberta Fico si môžete pozrieť tu:

Dnešný zásah Matovičovho komanda je pre nás tak prekvapujúci, ako to, že po nedeli príde pondelok.😴

Dnešný zásah Matovičovho komanda je pre nás tak prekvapujúci, ako to, že po nedeli príde pondelok.🥱

Uverejnil používateľ Robert Fico Piatok 29. januára 2021