AKTUALITA: Kauza zmenky je uzavretá. Rusko a Kočner boli odsúdení na 19 rokov väzenia!

V roku 2016 chcel Marián Kočner vymáhať od TV Markíza, ktorej v tom čase šéfoval Pavol Rusko. Obvinení však tvrdili, že ide o záväzok z roku 2000 kedy vznikol spor o súkromnú televíziu. To im však neprešlo a v roku 2018 bol vyšetrovateľom Kočner obvinený s falšovania zmeniek, ktorého následne vzali do väzby.

Obvinený bol aj Rusko no ten ostal na slobode. Pred sú sa kauza zmenky dostala až v lete 2019 a o rok neskôr vo februári boli obaja obžalovaní neprávoplatne odsúdení. Dnes sa však Kočner a Rusko dozvedeli finálny verdikt – obaja pôjdu za mreže na poriadne dlhú dobu!

 

Ešte prvostupňový súd v Pezinku neprávoplatne odsúdil na 19 rokov väzenia a Kočnerovi naparil desaťtisícový peňažný trest. Dnes (12. januára 2021) tak senát Najvyššieho súdu zamietol odvolanie prokurátora aj oboch obžalovaných. Súd tak potvrdil, že nemá žiadne pochybnosti o rozsudku a preto aj potvrdil platnosť rozsudku prvostupňového súdu. Dosvedčujúcimi dôkazmi má byť preskúmané písmo/podpisy, ktoré mali podľa obvinených údajne pochádzať z roku 2000. Postačili aj svedectvá či informácie z účtovníctva. 

 

 

Rusko s Kočnerom sú tedá právoplatné odsúdení na 19 rokov odňatia slobody. Počas odvôvodnenia sudkyne si Kočner začal skladať svoje papiere a zápisníky pričom Rusko si poklepával prostredníkom po lavici. Neskôr si začali medzi sebou aj s advokátom Marekom Parom posielať odkazy na lístočkoch. Tento rozsudok už teda nič nezmení takže osud Kočnera a Ruska je spečatený. Na dlhú dobu teda svoje obleky vymenia za väzenský úbor, ktorý budú nosiť aj na iné pojednávania v iných kauzách.

 

zdroj: aktuality.sk