Automobilka ŠKODA sa rozhodla nesponzorovať Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji ak ich bude organizovať Bielorusko

Populárna automobilová spoločnosť ŠKODA AUTO sa rozhodla uverejniť stanovisko, ktoré nikto nečakal. Automobilka ŠKODA je českou automobilovou spoločnosťou, ktorá patrí do koncernu Volkswagen. Sídli v Českej republike a zamestnáva takmer 26 tisíc zamestnancov.

V rámci blížiacich sa Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa spoločnosť rozhodla uverejniť krátky príspevok, v ktorom oznamuje, že aj napriek tomu, že spoločnosť je verným fanúšikom a sponzorom tohto svetového podujatia, tentokrát ho sponzorovať nebude v prípade, ak ho bude spoluorganizovať Bielorusko. Spoločnosť sa tak rozhodla kvôli ochrane ľudských práv v tejto krajine.

V Bielorusku panuje nepokoj kvôli kritike Lukašenkovho režimu a údajným zmanipulovaným prezidentským voľbám

Automobilka na sociálnych sieťach uverejnila: ,,Všetci v  spoločnosti ŠKODA AUTO sme obrovskými fanúšikmi ľadového hokeja. Preto sme hrdým partnerom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF už 28 rokov. To zároveň znamená, že rešpektujeme a podporujeme všetky platné nariadenia na ochranu ľudských práv ako základnej a všeobecnej požiadavky na celom svete. ⁣Práve preto sa ŠKODA zriekne sponzorovania majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2021, ak sa potvrdí, že podujatie bude spoluorganizovať Bielorusko.“

At ŠKODA AUTO, we’re huge fans of ice hockey. As such, we’ve proudly partnered with the IIHF Ice Hockey World…

Uverejnil používateľ ŠKODA Sobota 16. januára 2021

 

Zdroj: Facebook/ŠKODA