Bývalý policajný prezident Lučanský (✝51) by mohol mať pohreb s oficiálnymi poctami. Okolnosti jeho smrti to však nedvoľujú!

Ešte minulý týždeň obletela internet správa o pokuse o samovraždu bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Deň na to však v prešovskej nemocnici skonal čo ako prvá oznámila bývalá ministerka vnútra Denisa Saková. V najbližších dňoch by sa tak mal konať  pohreb no ten sa bude musieť zaobísť bez oficiálnej pocty, ktorá sa dostáva zosnulým vojakom či policajtom.

Zomrel v dôsledku sebapoškodenia

Na pohrebe príslušníka policajného zboru sa tak môžu vzdávať aj oficiálne pocty. Medzi nich patrí napríklad zahalenie rakvy do štátnej vlajky či ukončenie pohrebu štátnou hymnou a salvou sprevádzajúcej čestnej jednotky. To sa však na pohrebe zosnulého Milana Lučanského (✝51) diať nebude. V zákone je totiž ukotvená aj výnimka ak príslušník PZ spácha samovraždu.

„V tejto súvislosti je potrebné poukázať na ustanovenie § 71 ods. 2 tohto zákona, podľa ktorého sa tieto pocty upravené v § 76 neposkytujú policajtovi alebo bývalému policajtovi, ktorý bol poberateľom dôchodku z výsluhového zabezpečenia a zomrel v dôsledku sebapoškodenia. Minister vnútra vyslovil úprimnú ľútosť a sústrasť pozostalým,“ uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra, Barbara Túrosová.

 

zdroj: cas.sk 

zdroj: titulna foto:jarko16