Bývalý policajný prezident Lučanský (✝51) by mohol mať pohreb s oficiálnymi poctami. Okolnosti jeho smrti to však nedvoľujú!

Ešte minulý týždeň obletela internet správa o pokuse o samovraždu bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Deň na to však v prešovskej nemocnici skonal čo ako prvá oznámila bývalá ministerka vnútra Denisa Saková. V najbližších dňoch by sa tak mal konať  pohreb no ten sa bude musieť zaobísť bez oficiálnej pocty, ktorá sa dostáva zosnulým vojakom či policajtom.

Zomrel v dôsledku sebapoškodenia

Na pohrebe príslušníka policajného zboru sa tak môžu vzdávať aj oficiálne pocty. Medzi nich patrí napríklad zahalenie rakvy do štátnej vlajky či ukončenie pohrebu štátnou hymnou a salvou sprevádzajúcej čestnej jednotky. To sa však na pohrebe zosnulého Milana Lučanského (✝51) diať nebude. V zákone je totiž ukotvená aj výnimka ak príslušník PZ spácha samovraždu.

„V tejto súvislosti je potrebné poukázať na ustanovenie § 71 ods. 2 tohto zákona, podľa ktorého sa tieto pocty upravené v § 76 neposkytujú policajtovi alebo bývalému policajtovi, ktorý bol poberateľom dôchodku z výsluhového zabezpečenia a zomrel v dôsledku sebapoškodenia. Minister vnútra vyslovil úprimnú ľútosť a sústrasť pozostalým,“ uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra, Barbara Túrosová.

 

zdroj: cas.sk 

zdroj: titulna foto:jarko16

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bývalý policajný prezident Lučanský (✝51) by mohol mať pohreb s oficiálnymi poctami. Okolnosti jeho smrti to však nedvoľujú!”