Danko chce na Slovensku ruskú vakcínu Sputnik. ,,Kedysi sme žili v dobe, kedy všetko, čo bolo z východu, bolo dobré.“

Andrej Danko, bývalý predseda NR SR, sa prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti rozhodol vyzvať premiéra Igora Matoviča k tomu, aby zabezpečil dostupnosť ruských vakcín Sputnik aj na Slovensku. Danko chce, aby sa mohli Slováci zaočkovať aj pomocou ruskej vakcíny.

Svoju požiadavku odvôdnil slovami:

,,Kedysi sme žili v dobe, kedy všetko, čo bolo z východu, bolo dobré. Dnes žijeme v dobe, kedy všetko, čo prichádza zo západu, má byť to najkvalitnejšie.“ Podľa Danka je vláda povinná zabezpečiť pre občanov Slovenskej republiky aj vakcíny z východu: ,,Občan Slovenskej republiky má právo si vybrať vakcínu, či už zo západu alebo z východu.“

 

 

Bývalý predseda NR SR tvrdí, že by sme sa mali inšpirovať Maďarmi, ktorí už vakcínu Sputnik schválili. Danko podotkol, že vynechať by sa nemalo ani adekvátne testovanie a príslušna registrácia.

 

Danko v príspevku napísal: ,,Veríme, že aj táto vláda napriek tomu, že je zahľadená len na západ, urobí všetko pre to, aby Slováci mali kvalitnú látku na očkovanie aj z východu.“ 

Danko zároveň navrhol, že s premiérom Matovičom vycestuje do Ruska aj on sám, pričom zabezpečí všetky kontakty a rokovania, aby si Slováci mohli vybrať vakcínu, ktorú pokladajú za najkvalitnejšiu.

Zdroj: Facebook/Andrej Danko – predseda SNS