Harabin bol bez rúška a negatívneho testu dokonca aj na pohrebe Lučanského

Počas včerajšieho dňa sa konala pohreb bývalého prezidenta Policajného zboru SR. Okrem mnohých jeho kolegov sa pohrebu v Štrbe zúčastnil aj Štefan Harabin, ktorý sa sám priznal, že nemal ani negatívny test a dokonca ani ochranné rúško.

Harabin tvrdí, že prítomní policajti ho kontrolovať nemohli, pretože vedia, kto vlastne je.

Negatívny test bol jednou z podmienok, ktoré určil Úrad verejného zdravotníctva pre tých, ktorí sa chceli zúčastniť pohrebu Milana Lučanského.

Štefan Harabin sa ho rozhodol zúčastniť aj napriek tomu, že nemal ani negatívny test a ani ochranné pomôcky, ktoré minimalizujú možnosť prenosu koronavírusu.

Na sociálnej sieti napísal, že policajné hliadky ho do obce pustili aj napriek tomu, že nemal negatívne test, pretože vedie, že nikdy neporušil zákon. Policajti ho vraj majú poznať ešte z časov, kedy tam pracoval ako sudca.

Harabin sa posledné mesiace prezentuje ako popierač koronavírusu, ktorý sa zabáva na opatreniach, ktoré zavádza vláda.

Harabin na sociálnej sieti napísal:

„Policajti poznajú platný právny stav a sú si vedomé toho, že v služobnej prísahe deklarovali povinnosť dodržiavať Ústavu a zákony a nie svojvoľné vyhlášky úradníkov.“ 

 

Ako dôkaz svojho nezodpovedného správania dokonca uverejnil video, na ktorom je vidieť, ako podáva smútiacej rodine ruky pričom nemá nasadené ochranné rúško. 

O kontrolu negatívnych testov sa mali postarať policajné hliadky, ktoré mali kontrolovať každého, kto sa chcel pohrebu zúčastniť. Test mohol byť starý maximálne 12 hodín. Okrem Harabina sa pohrebu zúčastnil aj Robert Kaliňák, niekdajší minister vnútra. Kaliňák sa krátko po pohrebe rozhodol skritizovať prítomné policajné hliadky.

Zdroj: Štefan Harabin

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Harabin bol bez rúška a negatívneho testu dokonca aj na pohrebe Lučanského”