“Jednoducho ste mali smolu!”: Fico na tlačovej besede prehovoril o sledovaní novinárky Tódovej. Tá ho bombardovala otázkami!

V posledných dňoch obletela internet správa o tom, že novinárku Denníka N dal niekto sledovať. Na tlačovej konferencii, ktorú zvolal Robert Fico sa ho Tódová priamo opýtala či to bol on, kto ju dal sledovať. Podľa dostupných informácii sa malo pred penziónom v Tatrách, kde sviatky trávila novinárka, nachádzať bardejovské auto.

Muž si z auta fotil ľudí, ktorí vychádzali s penziónu a Tódová zavolala políciu. Neskôr sa tam objavilo auto s bratislavskou značkou, ktoré Tódová videla v jej blízkosti aj po návrate domov. Majiteľka auta má tak veľmi blízko k strane Smer.

 

Prepojenie na stranu

Majiteľom auta, ktoré parkovalo pred penziónom vlastní firma Optimal SK, ktorú kúpila pani Macečková. Firma sa mala údajne zaoberať okrem predaja áut aj predaju zbraní. Firmu kúpila od Miroslava Simu, ktorý je blízkym priateľom Kaliňáka a zároveň aj bývalým nominantom ministerstva obrany. Všetky tieto informácie “vybalila” Tódová na Fica počas tlačovky. “Preto sa chcem pýtať či ste tú sledku poslali na mňa Vy.

 

Ďakujem,” opýtala sa novinárka. Na to sa Fico iba pousmial a skonštatoval, že netuší kto je pán Sima a sledovanie je iba vymyslený príbeh. “Prečo chodíte ruka v ruke so sudkyňou špeciálneho súdu, to by ma viacej zaujímalo,” zakontroval Fico. Vychádzal tak z informácie, že Tódová bola spolu s pani Záleskou 21. decembra na PCR testoch.

 

Desať priateľských rád pre slovenských žurnalistov, osobitne pre Moniku Tódovú:

1. Keď si na tlačovke, správaj sa tak,…

Uverejnil používateľ Ľuboš Blaha Štvrtok 14. januára 2021

 

 

Mala iba smolu

Fico sa taktiež vyjadril o podozrení, že Tódová úzko spolupracuje so sudkyňou. Tódová tak so sudkyňou mala mnoho rozhovorov ale aj článkov na témy káuz, ktoré Záleská rieši. Pani Záleská však akékoľvek ovplyvňovanie odmietla a potvrdila, že jej rozhodovacia činnosť je aj vždy bola nezmenená bez akýchkoľvek zásahov. “Ja netuším či Vás niekto sleduje či nesleduje.

Ak poviem o Vás, že beháte na Železnej studničke a Vás sledujem no nie lebo som Vás tam stretol,” vyjadril sa Fico k údajnému sledovaniu.

Tvrdí, že pri behu stretáva aj Kovačiča a Grendela takže vie kde sa pohybujú ale nie kvôli tomu, že ich sleduje ale že ich iba stretol. “Jednoducho ste mali smolu,” dodal Fico s tým, že sa Tódová so Záleskou dali otestovať v rovnakom zariadení ako on. No na otázku či ich stretol on sám osobne odmietal Fico odpovedať.

 

 

Sledovanie novinárov a ich zdrojov je neprípustné

Avšak na ministerstve kultúry už majú rozpracovaný mediálny zákon, ktorý až ústavne ukotví ochranu novinárov pri výkone povolania a rovnako aj ich zdrojom. Tento prípad je bezpochyby dôkazom, že takýto zákon je viac než potrebný.

Smutným mementom je aj vražda investigatívneho novinára Kuciaka a jeho snúbenice. Na úzku podobnosť týchto dvoch prípadov poukázal aj poslanec strany Za ľudí, Juraj Šeliga.

Ten fotografiu Roberta Fica prirovnal k Mariánovi Kočnerovi. “Sledovanie investigatívnej novinárky a sudkyne Špecializovaného trestného súdu je neprípustné! Nech je za ním ktokoľvek – po skúsenostiach so sledovacím komandom, ktoré robilo pre Kočnera – nesmieme takéto prípady brať na ľahkú váhu,” rozhorčil sa vo svojom statuse.

 

zdroj foto: Monika Tódová / robert.fico