Kolíková plánuje uverejniť podrobnosti o smrti Lučanského

Hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla potvrdil, že ministertsvo sa v najbližších dňoch chystá uverejniť podrobnosti o smrti exprezidenta polície – Milana Lučanského uvádza TV Markiza.

Bubla spomenul, že uverejnené budú záznamy, ktoré majú súvisieť so smrťou Lučanského. Uverejnené majú byť dokonca aj závery, ktoré hovoria o prešetrovaní udalostí z prešovského ústavu na výkon väzby. Závery majú konštatovať vážne poranenia počas pokusu o samovraždu, ku ktorému malo dôjsť 29. decembra. O pár hodín neskôr, 30. decembra, im mal Lučanský v nemocnici podľahnúť.

Verejnosť chce poznať aj podrobnosti poranenia spred niekoľkých dní, počas ktorých si mal poraniť oko. Toto poranenie si vyžadovalo hospitalizáciu a následnu operáciu. Ministertsvo potvrdilo, že uverejnené budú aj závery, ktoré vysvetľujú podrobnosti prešetrovania z prvého poranenia. Ministertsvo však dodalo, že aktuálne preveruje, ktoré informácie môžu a ktoré nemôžu byť uverejnené. Hovorca ministerstva spravodlivosti však dodal, že udalosti budú zoradené v reálnom časovom priebehu.

Zdroj: TV Markiza.sk