Koronavírus si opäť vyžiadal za obete zdravotníkov. Jana a Jozef zasvetili svoj život pomoci druhým!

Máme tu nový rok no situácia s pandémiou koronavírusu ani zďaleka neutícha. V nemocniciach sa kopia ľudia s ťažkým priebehom a tesne pred novým rokom sa tak museli urýchlene sprísniť opatrenia. Pozitívnou správou je však to, že na Slovensku sa začalo s očkovaním a vakcínu už v týchto dňoch dostávajú aj zdravotníci. No mnoho z nich toľko šťastia nemalo a koronavírusom sa nakazili. Koniec a začiatok roka tak poznačili dve úmrtia oddaných zdravotníkov, ktorí ochoreniu Covid-19 podľahli.

Ešte 29. decembra 2020 podľahla ochoreniu 55-ročná zdravotná sestra, Janka Backová, ktorá pracovala na internom oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou vo Veľkom Krtíši. Za svoju prácu, ktorú naozaj milovala, získala aj ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni. „BIELE SRDCE je ocenením vyjadrujúcim charakter starostlivosti, vedomosti a humanitu, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva,” píše sa na stránke Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.

Po dlhom boji tak ochoreniu Covid-19 podľahol 1. januára 2021 aj otec, vojak a zdravotník Jozef Horňák vo veku 47 rokov. “Nasadzoval svoje zdravie a život v boji proti nákaze, ktorej sám po dlhom boji podľahol. Zatiaľ čo falošní hrdinovia životy ohrozujú, on ich zachraňoval a zaplatil tú najvyššiu cenu. Úprimnú sústrasť jeho rodine. Česť jeho pamiatke!” napísal poslanec NR SR, Andrej Stančík.

Bohužiaľ, zdieľame ďalšiu smutnú správu. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine kolegu, sestry Ozbrojených síl SR.

Uverejnil používateľ Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek Pondelok 4. januára 2021

 

Pamiatku oboch oddaných zdravotníkov si na sociálnych sieťach uctila ako Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek tak aj Ministerstvo zdravotníctva SR. Rovnako aj my vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a pozostalým po oboch zosnulých. 

 

😢

Je nám nesmierne ľúto, že vám musíme oznámiť úmrtie našich kolegov, zdravotníkov Jany Backovej a Jozefa Horňáka,…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Utorok 5. januára 2021