Márnice a krematória v Nitre nestíhajú. Na uskladnenie nebohých je pripravený zimný štadión

Situácia sa na Slovensku výrazne zhoršila. Za najvýraznejšie najhorší stav sa pokladá stav nemocnice v Nitre, kde museli v posledných dňoch hospitalizovať enormný počet nakazených. Covidové ARO v Nitre je aktuálne úplne plné a aj napriek tomu, že denne tam zomrie niekoľko pacientov, lôžka sa zaplňujú rýchlejšie, ako čakali uvádzajú TVnoviny.sk .

Nitrianskej nemocnici začínajú chýbať aj dôležité prístroje, bez ktorých nevedia pacientom pomôcť. Pomocnú ruku poskytla nemocnici v Nitre aj prešovská nemocnica, ktorá jej na Nový rok poskytla hneď niekoľko dôležitých prístrojov.

Milan Dubaj, riaditeľ nitrianskej nemocnice, prezradil: „Ďalším piatim pacientom pomôžeme jednou zo základných metód liečby, a to je zvýšiť dodávku kyslíka v ich ťažkých stavoch. Ešte v túto noc budú použité.“ 

Dubaj tvrdí, že aktuálne majú dostatočný počet personálu. Aktuálne tam slúžia okrem lekárov aj vojaci aj dobrovoľníci. Pripustil však, že ak to bude potrebné, povolajú sa aj lekári z ambulanií. Samospráva sa chytá pretestovať celý okres. Týmto krokom chcú zvrátiť naozaj nepriaznivý vývoj koronavírusu v regióne.

Celoplošné testovanie by tam malo prebehnúť od 8. do 10. januára, teda budúci víkend. Marek Hattas, primátor Nitry, prezradil: „Dáta sú veľmi zlé za celý december, okres Nitra je vždy v červených číslach. Sme najhorší. My sa teda technicky pripravujeme, máme sľúbených 50-tisíc testov zo štátnych hmotných rezerv.“ 

Primátor priznal, že kapacity márnice a krematória sa pomaly plnia. Jedným z dvodov je aj to, že nitrianske krematórium spopolňuje všetkých zosnulých z celého Považia ako aj z celého stredného Slovenska. Peter Nemček z pohrebnej služby túto skutočnosť potvrdil, pričom priznal, že voľné termíny sú v ich pohrebnej službe aktuálne až od 15. januára.

V týchto dňoch vykonávajú denne približne 2 až 4 pohreby. Peter Nemček si však myslí, že aktuálna situácia je len prípravou na to, čo ich čaká. Dodal, že na uskladnenie nebohých je pripravená aj plocha zimného štadióna.

VIDEO

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Márnice a krematória v Nitre nestíhajú. Na uskladnenie nebohých je pripravený zimný štadión”